Ana sayfa Ana Manşet Gazi Üniversitesi’nde bilgi ve iletişim teknolojileri konuşuldu

Gazi Üniversitesi’nde bilgi ve iletişim teknolojileri konuşuldu

Medya Akademi kurucusu Okan Yüksel, Gazi Üniversitesi'nde bilgi ve iletişim teknolojileri ile bunların sosyal ve ekonomik hayata etkileri konulu bir sunum gerçekleştirdi.

145
0
PAYLAŞ

Yeni Medya Okulu!” sloganıyla 2013’ten bugüne faaliyetlerini sürdüren Medya Akademi ekibi Ankara’da Gazi Üniversitesi‘nde öğrenim gören gençlerle bir araya geldi.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu İstatistik Topluluğu’nun düzenlediği etkinlikte Medya Akademi kurucusu Okan Yüksel, bilgi ve iletişim teknolojileri ile bunların sosyal ve ekonomik hayata etkileri konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Bilgisayar ve internet teknolojisinin tarihini ve çalışma prensiplerini anlatan Yüksel, teknolojiye hakim olmanın bireyler, şirketler ve devlet için hayati önemini vurguladı. “Dün, teknolojiye hakim olanlar bugün nasıl dünyaya egemen oldularsa; bugünün teknolojilerini icat edip, bunları en iyi şekilde kullananlar da yarınların dünyasına egemen olacaklar” dedi.

Teknolojinin bireysel ve toplumsal hayatı nasıl dönüştürdüğünü anlatan Yüksel, bunun ekonomi ve iş piyasasına da önemli yansımaları olduğunu belirtti. Bugün icra edilen mesleklerin büyük bölümünün orta ve uzun vadede varlığını koruyamayacağını belirten yüksel bu konuda kariyer planlarının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye ekonomik anlamda çok zorlu bir mücadele verirken, vatanseverliğin sözle değil icat ve icraatla yapılabilir. Şu anda ne kadar kaliteli ürün, hizmet üretebiliyor ve buları dünyaya satabiliyorsanız o kadar vatanseversiniz.” diyen Yüksel, bilgisayar ve internet teknolojileri sektörlerinde gençlere önemli görevler düştüğünü kaydetti.

Etkinlikte Medya Akademi Genel Müdürü Elif Akın Yüksel, ‘Sosyal Medya ve Kariyer‘ konulu detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.