Ana sayfa Etkinlik Medya Akademi’de Medya Okumaları Başladı

Medya Akademi’de Medya Okumaları Başladı

507
0
PAYLAŞ
Medya Akademi Ankara Ofisi'nde "Medya Okumaları"nın ilki gerçekleştirildi.

Medya Okumları etkinliğinin ilki Medya Akademi Ankara Ofisi‘nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Medya Okumaları’nın ilkinde birçok ülkede “Başkanın Adamları” olarak çevrilen “Wag the Dog” filminin okuması yapıldı.

Medyanın yapısal mantığını, etik açmazlarını, bilgi-iktidar ilişkilerini ve iktidarın nasıl bir ideolojik aygıt olduğunu Robert De Niro ve Dustin Hoffman’ın efsane oyunculuğundan izlendi ve ekranın sanal perdesi aralandı.

Etkinliğinin koordinasyonunu Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda “Görünürlük ve İletişim Asistanı” olarak görev yapan, Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji mezunu Hande Coşkan üstlendi.

Etkinliğin açılışında kısa bir konuşma yapan Medya Akademi Genel Müdürü Elif Akın Yüksel, Medya Akademi’nin sadece eğitim programlarıyla sınırlı kalmayacağını, Medya Okumaları gibi birçok etkinliğin planlandığını belirtti. Yüksel, “Kasım ayında genel katılıma açık yeni etkinlikler planlıyoruz. Etkinlik ekibimize yeni etkinliğimiz için film, kitap, söyleşi gibi önerilerinizle destek olabilirsiniz.” dedi.

Medya Akademi Genel Koordinatörü Okan Yüksel, Medya Akademi’nin sosyal medya, dijital pazarlama, medya ve iletişim alanlarında profesyonellere ve şirketlere eğitim, danışmanlık hizmetleri sunduğunu ancak akademinin bundan çok daha fazlasını vadettiğini belirtti. Yüksel, “Akademi demek çok iddialı bir şey ve biz Medya Akademi ailesi olarak bu iddiaya sahibiz. Ankara’da medya ve iletişime dair önemli bir merkez olmayı amaçlıyoruz. Medya Akademi medya ve iletişim meraklılarının yeni bişeyler öğrendiği, öğrettiği, anladığı ve anlattığı bir yer olacak. Bunun için çaba harcıyoruz” dedi.

Medya Akademi’nin etkinlikleri hakkında detaylı bilgiyi Medya Akademi Ankara Ofisi’nin www.medyaakademi.com.tr/etkinlik adresli web sayfasından alabilirsiniz. Medya Akademi Etkinlik Koordinasyon ekibine etkinlik@medyaakademi.com.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.