Ana sayfa Haber WhatsApp yeni özellikleriyle mesaj kültürünü değiştiriyor

WhatsApp yeni özellikleriyle mesaj kültürünü değiştiriyor

WhatsApp'ın, 3 yeni özelliğin güncelleme ile kullanıcılara ulaşacağını açıkladı. Şimdiye kadar yapışkanlar (stickers) gönderilemeyen mesajlaşma yazılımı, bu özelliği de benimsiyor.

272
0
PAYLAŞ

WhatsApp’ın, 3 yeni özelliğin güncelleme ile kullanıcılara ulaşacağını açıkladı. Şimdiye kadar yapışkanlar (stickers) gönderilemeyen mesajlaşma yazılımı, bu özelliği de benimsiyor.

Mayısta düzenlenen Facebook F8 geliştiriciler konferansında duyurulan eğlenceli yapışkanlar artık yazışmalarda yer alabilecek.

Sisteme yeni eklenen diğer iki özellik ise sessize almada güncelleme getirirken, mesajları açmadan okundu olarak işaretlemeyi sağlayacak.

Yapışkanlar şimdilik önizlemede

WhatsApp’ın önceden duyurduğu yapışkanlar (sticker) artık kesinleşti. Android 2.18.218 beta sürümünde, yapışkanlar önizleme olarak gelmiş durumda.

WhatsApp’ın etiket mağazasından edinilebilecek olan yapışkanlar yenilendiğinde, + düğmesinde yeşil bir nokta göreceğiz. Böylece daha fazla içeriğe kavuşmak için uygulama kullanıcılarına bilgi verecek.

Yapışkanların henüz ne zaman önizlemeden çıkarak tam kullanıma alınacağı bilinmiyor. Mesajlaşma kuralları değişiyor Şirketin mesajlaşmayla ilgili iki yeni özellik üzerinde çalıştığı biliniyor.

WABetaInfo’nun güncelleme kodunda gördüğü bu özelliklerin de yakında karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Artık bildirim merkezinden bazı mesajlaşmaları sessize almak mümkün olacak. Böylece örneğin bir anda çok mesaj gelmeye başlayan bir grubu, WhatsApp’ı açmadan da sessize alabileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.