Ana sayfa Yazarlar Elif Akın Instagram’a Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi

Instagram’a Görüntülü Konuşma Özelliği Geldi

237
0
PAYLAŞ

Sosyal ağlardan en çok tercih edilen fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Dünyada bir milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, sık sık yaptığı güncellemelerle yine gündemde.

En son IGTV‘yi kullanıma sunan Instagram kullanıcılarına videolu konuşma özelliği sunmaya başladı. Artık Instagram’da grup ve bireysel kişilerle görüntülü konuşma yapılabilecek.

Anlık resim ve kısa video paylaşma platformu Snapchat daha önce kullanıcılarına grupla sohbet etme imkanı veren özelliği aktif etmişti. Snapchat’ten sonra Instagram’dan da aynı adım geldi.

Instagram’da kendiniz dahil 4 kişiyle grup sohbeti yapabiliyorsunuz. Kişilerinizle sohbet ederken, ekranı küçültebilir ve bu sayede akışa göz atmaya devam edebilirsiniz. Instagram bu özelliği kullanıcılara ‘yeni’ başlıklı hikaye kısmından duyurdu.

Instagram’ın güncellemeleri bunlarla sınırlı değil. Keşfet  sayfası yeniden tasarlandı. Keşfet sayfası belli kategorilere ayrıldı. Gönderiler belli kategoriler altında sınıflandırılıyor. Kategoriler ise şöyle; Senin için, Güldürü, Stil, Müzik, Güzellik, Yemek gibi. Instagram’da ilgi alanlarına göre bu başlıklar altında hızlıca gezintiye çıkabileceksiniz.

Hâlâ bir Instagram profili oluşturmadıysanız geç kalmayın derim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.