PAYLAŞ

Instagram’da kullanıcıların en çok sevdiği hikayelere yeni bir özellik geldi. Instagram kullanıcılarını kaybetmemek için hikayelerini güncellemeye devam ediyor.

Hikayelerde ekran görüntüsüne son

Instagram kullanıcıları etiketlendikleri hikayeleri tekrar hikaye olarak paylaşabilecek. Daha önce Instagram’ın normal paylaşımlarından tanıdık olduğumuz repost özelliği hikayelere de eklenmiş oldu. Hikayelere repost özelliği gelmeden önce kullanıcılar hikayenin ekran görüntüsünü aldıktan sonra etiketlendikleri fotoğrafları yeni bir hikaye olarak paylaşabiliyordu.

Hikayelerde etiketlenen kullanıcılara bildirim gidecek. Kullanıcılara gelen bildirimde “Bunu hikayenize ekleyin” seçeneği çıkacak. Bu seçeneği tıklayan kullanıcı metin, çıkartma ve yeni hikayeyi ayarlayıp düzenleyebileceği bir önizleme ekranına gidebilecek. Kullanıcılar yeniden paylaştıkları bu hikayelerde, asıl hikayenin orijinal sahibini de etiketleyebilecek.

Paylaşılan Hikaye’de ilk etapta paylaşan kullanıcının adı yer alıyor. Kullanıcı adına basıldığında o kişinin profiline gidilebiliyor. Instagram’ın getirdiği repost güncellemesi sadece herkese açık hesaplarda geçerli olacak.

Video paylaşımı 1 saat olacak

Instagram paylaşımlarında 1 dakikalık videoyu az bulan kullanıcılara güzel bir haberimiz var. Instagram, çok yakında bir dakikayla sınırlı olan video paylaşımını 1 saate kadar uzatmaya hazırlanıyor. Güncellemenin ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.