Ana sayfa Haber İnternet dünyası istihdama katkı sağlıyor

İnternet dünyası istihdama katkı sağlıyor

Medya Akademi Koordinatörü Okan Yüksel; internet, dijital pazarlama, sosyal medya ve istihdam konularında Diriliş Postası gazetesine açıklamalarda bulundu. 

282
0
PAYLAŞ

Medya Akademi Koordinatörü Okan Yüksel; internet, dijital pazarlama, sosyal medya ve istihdam konularında Diriliş Postası gazetesine açıklamalarda bulundu. İbrahim Seçkin Talaş’ın özel haberi:

Medya Akademi Genel koordinatörü Okan Yüksel, dijitalleşen dünyanın internetle birlikte sınırları kaldırdığını belirterek, Türkiye’ye dışarıdan kaynak aktarılması gereken bir dönemde gençlerin internet dünyasıyla istihdam sağlayabileceğini vurguladı.

Yüksel, “Gençlerimiz devlet kapısında memur olmak ya da devletin iş vermesini bekliyorlar. Bu konuda ben farklı düşü nüyorum. Bu süreçte gençleri teşvik etmeli, eğitim yoluyla aşmamız gereken bir konuda KPSS ye gireyim memur olayım algısıdır. Bugün sadece bir arkadaş grubuyla bile yurt dışına iş yapan çok iyi örnekler de var” diye konuştu.

İNTERNETE RUH GELDİ

İnternet dünyasının önde gelen platformlarından Youtube’un son zamanlarda yükselişine değinen Okan Yüksel, izleyici olmaktan çıkıldığını belirterek, bu platform için üretmeye başlandığını söyledi. Yüksel, “Biz bugüne kadar izleyiciydik. Youtube için bir şeyler üreten bu işten çok ciddi gelir elde ediyor. Buradan elde ettiğiniz ünle dışarıda çok ciddi işler yapabiliyorsunuz” dedi. Teknolojinin sosyalleşmesiyle fiyatının ucuzladığını hatırlatan Yüksel, akıllı cihazların geliştiğini söyleyerek, hiçbir şeyin sorun teşkil etmediğini, abajurun bile ışık olarak kullanılabileceğini belirtti.

İŞİN SIRRI SAMİMİYET!

Sosyal medya platformlarında ürün tanıtımı sayesinde birçok insanın tanınır hale geldiğinin altını çizen Yüksel, ABD yapılan bir araştırmaya değindi. Yüksel, araştırmaya ilişkin şunları söyledi: “ABD’de yapılan bir araştırmaya göre ABD Başkanı ve bir ABD vatandaşı size ürün tanıtıyor. ‘Bu konuda kime inanırsınız?’ diye size soru yöneltiliyor. İnsanların birçoğu ABD vatandaşını seçiyor. Burada önemli olan samimiyettir.” Bot hesaplarla sosyal medya üzerinden manipülasyon yapılabildiğine işaret eden Yüksel, “Facebook üzerinde bu durum engelleniyor ancak Twitter için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Twitter çok iyi bir borsacı değil, bot hesaplar kalktığı vakit çok ciddi gelir kaybına uğrayacaktır. Ekonomik yansımaları olacağı için göz yumuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Diriliş Postası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.