PAYLAŞ

Stranger Things, La Casa De Papel, The Crown, Black Mirror, Dark, Narcos… Milyonların tutkuyla izlediği bu diziler ve diğer ismini saymadığım yüksek bütçeli dizilerin yapımcısı Netflix, New York borsasında rakiplerine açık ara fark attı.

Netflix’in piyasa değeri, New York borsasında hisse senetlerinde yükselişin ardından Disney ve Comcast gibi Amerikalı medya devlerinin değerini geride bırakarak 163,1 milyar dolara ulaştı.

New York borsasında işlem gören Netflix’in piyasa değeri bugün 4,3 milyar dolar artarak 158,8 milyar dolardan 163,1 milyar dolar oldu. Netflix’in geçtiğimiz ay açıkladığı birinci çeyrek bilançosuna göre, şirketin yıldan yıla net karı yüzde 63, geliri yüzde 40 artış gösterdi.

İnternet üzerinden ve akıllı TV’lerde yayınladığı dizileri milyonlarca kitleye ulaştıran Netflix’e bir rakip çıkar mı bilinmez ama özgün, sıradışı senaryosuyla, kaliteli dizileri izleyicisiyle buluşturmayı başaran Netflix, bu kitleyi kaybetmemek için kalitesini yitirmemesi, yeni projelerle izleyiciden onay alması gerekiyor. Netflix’in dünya genelindeki toplam abone sayısı da 125 milyon oldu. Netflix, bilançosunda, yılın ikinci çeyreğinin sonunda dünya genelinde toplam abone sayısının yaklaşık 131 milyona yükselmesini öngörüyor.

21 yıllık bir geçmişe sahip Netflix, internet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı yaparak piyasaya giriş yapmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.