Ana sayfa Yazarlar Elif Akın WhatsApp’a yeni özellik geldi

WhatsApp’a yeni özellik geldi

159
1
PAYLAŞ

Dünyanın en çok tercih ettiği sohbet uygulamalarından WhatsApp, grup yöneticilerini ve grupları ilgilendiren yeni bir güncelleme ile karşımızda.

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip WhatsApp’ın yeni özellikleri sayesinde grup yöneticileri artık grup bilgisi altına açıklama yazabilecek. Bu açıklama sayesinde gruba yeni katılan  bir üye, sohbetin üzerinde grup detaylarını görerek, grubun amaçlarını anlayabilecek.

WhatsApp, gruplara getirilen açıklama özelliği sayesinde, grubun amaçlarının, kurallarının grup üyelerine daha iyi anlatılacağını, ne amaçla grup oluşturulduğunun daha anlaşılır olacağını belirtiyor.

Yeni özellik sayesinde grup yöneticileri ayrıca kurdukları gruplardan da atılamayacak.

Grup sohbetinden bir süre uzak kalan kullanıcılar da sohbetten geri kalmayarak kendilerinden bahsedilen herhangi bir mesajı atlamayacak. Grup sohbetinden uzak kalırsanız, sohbetin sağ alt köşesinde görünen “@” tuşuna basın, böylece göremediğiniz, atladığınız mesajlar karşınıza kronolojik bir sıra halinde gelecek.

Hem iOS hem de Android cihazlar için geçerli olacak yeni özellikler bununla da sınırlı kalmıyor.

Kullanıcılar grup bilgisi sayfası üzerinde diğer katılımcılar için kolaylıkla arama yapabilecek. Grup yöneticileri bundan böyle grup ayarlarına girerek kimlerin grubun adını, tanımını ve resmini değiştirebileceğini de belirleyebilecek.

PAYLAŞ
Önceki makaleDijital pazarlama ve sosyal medya
Sonraki makaleMedya Akademi Haber Bültenine Abone Olun
1988'de Mersin'de doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2012 yılında Bursa Olay TV'de dış haber editörü, haber spikeri olarak gazeteciliğe başladı. Politik Akademi ve Medya Akademi'nin koordinatörlüğünü üstleniyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.