PAYLAŞ

Microsoft’un ortak kurucusu, milyarder iş insanı Bill Gates’ten Bitcoin’le ilgili çarpıcı bir yorum geldi.

Geçtiğimiz günlerde CNBC’de yayınlanan Squawk Box programına konuk olan milyarder iş insanı, Bitcoin’e sıcak bakmadığını söyleyerek “elimde olsaydı Bitcoin’e karşı yatırım yapardım” dedi.

Bitcoin saçmalık teorisinin parçasıdır

Hiç kripto parası olmadığını söyleyen ünlü iş insanı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin daha büyük saçmalık teorisinin bir parçası olduğunu söyledi.  Kripto paralarla varlık sınıfı olarak yeni bir şey üretilmediğine dikkat çeken Gates, Bitcoin’in büyümesini bekleyemezsiniz dedi.

Bir ara kendisine doğum günü hediyesi olarak bir miktar Bitcoin verildiğini, birkaç yıl sonra bu Bitcoin’leri satmaya karar verdiğini ifade eden Gates’e göre Bitcoin, sadece bir spekülasyondan ibaret.

Kripto paraların kullanım alanlarını da eleştiren Gates, “Şu anda kripto paralar uyuşturucu satın almak için kullanılıyor. Teknolojinin bu kadar direkt bir şekilde ölümlere sebep olması çok sık görülen bir durum değil.” şeklinde konuştu.

Blok Zinciri Teknolojisine Onay 

Bill Gates Bitcoin’e karşı ama blok zincirine o kadar karamsar bakmıyor hatta onay veriyor. Blok zincirine olumlu bakan Gates, “Blok zinciri diye bahsedilen, veri tabanını paylaşmak ve aktarımları doğrulamak üzerine kurulu çok güzel bir teknoloji mevcut, bu iyi bir şey.” dedi. Gates ayrıca, Bill & Melinda Gates Vakfının blok zinciri şirketi Bitsoko’ya 100 bin Dolar yatırımda bulunduğunu da söyledi.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.