PAYLAŞ

Instagram kullanıcıları için kendini güncellemeye devam ediyor. Günümüzde Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan “Hikayeler”, 2016 yılında aktif hale geldiğinden bu yana, Instagram, hikayelerini güncellemeye fazla mesai harcıyor diyebiliriz.

Instagram hikayesine; kişi etiketleme, Bumerang, lokasyon ekleme, canlı yayın yapma, öne çıkanlar, Gif ekleme, anket yapma gibi seçenekler çok değil 2 yıl içerisinde gelen güncellemeler.

Son günlerde hikaye güncellemerine bir yenisi daha eklendi. Instagram hikayesine, Emoji Slider isminde, anket özelliği içeren bir çıkartma ekledi. Emoji Slider daha önce hikayeye eklenen anketten biraz farklı. Anket özelliği varken takipçiler bu ankete katılmak için sadece”Evet” ve “Hayır” olmak üzere iki seçenekten birini yanıtlamak durumunda kalıyordu. Bu yeni çıkartma, hikayelerde kayan bir emoji skalasıyla soru sormanızı ve cevaplamanızı sağlıyor.

Emoji Slider sayesinde takipçilerinize “nasıl?” sorusunu yöneltebiliyorsunuz. İstediğiniz emojiyi koyup üzerine soru sorabiliyorsunuz. Seçtiğiniz bir emoji ile soru sorduğunuzda takipçilerinizin gördükleri emojiyi sağa ve sola kaydırmaları anketinizi cevaplandırmaları için yeterli oluyor.  Emoji Slider üzerinden verilen cevaplar da hikaye istatistiklerinde görünüyor.

Emoji Slider’ı denemek için hemen bir emoji belirleyip bir anket sorusu hazırlayın. Instagram’da hikayenizi oluşturun, çıkartma kütüphanesine girin ve Emoji Slider’ı seçin.

Müzik Etiketi Yolda

Instagram, kullanıcılarına paylaştıkları hikayelere müzik ekleme imkanı sunacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar müzikli çıkartmaları, oluşturdukları hikayelerine arka plan müziği olarak kullanabilecek. Müzik Etiketleri ismi verilen bu sistem sayesinde; türler, ruh halleri ya da trend şarkılar için arama yapılabiliyor. Seçilen müzikler hikayelerde paylaşılmak istenen video ya da fotoğrafa eklenebiliyor.

Müzik etiketinin önümüzdeki aylarda kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Hikaye paylaşımını bir hayli arttırma potansiyeline sahip bu özelliğin uygulama kullanıcılarını oldukça memnun edeceğe benziyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.