Ana sayfa Kariyer ve Kişisel Gelişim Teknoloji eğitim sektöründe de etkin!

Teknoloji eğitim sektöründe de etkin!

Teknoloji ve teknolojik gelişmeler adeta günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Sağlıktan, ulaşıma, gıdadan eğitime hayatımızın her alanında teknolojik gelişmeleri görmek mümkün.

438
2
PAYLAŞ

Teknoloji ve teknolojik gelişmeler adeta günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmiş durumda.

Sağlıktan, ulaşıma, gıdadan eğitime hayatımızın her alanında teknolojik gelişmeleri görmek mümkün.

Teknolojideki bu gelişmeler her sektörde olduğu gibi eğitim alanında da etkinliğini artırmaktadır. Özellikle son yıllarda eğitim sektöründe de teknoloji vazgeçilmez bir hale gelmiş, insanların hayatına kolaylaştıran bu gelişmeler tercih edilir hale gelmiştir. Öğrenmeyi kolaylaştıran, zaman ve mekan kavramlarını ortadan kaldıran uzaktan eğitim modeli ilkokuldan yüksek öğrenime kadar her alanda yaygınlaşmıştır. TÜİK verilerine göre birkaç yıl içerisinde en az 10 milyon öğrencinin uzaktan eğitim ile eğitim alacağı öngörülmektedir.

Evli olmak, çalışıyor olmak, öğrenci olmak, düşük gelire sahip olmak, yaşanılan yerde kaliteli eğitim imkanı bulamamak gibi tüm olumsuzlukları ortadan kaldıran uzaktan eğitim modeli ile sınavlara hazırlık,yabancıl dil kursları,lisans ve yüksek lisans eğitimleri,kişisel gelişim eğitimleri ve birçok mesleki eğitimlerden yararlanılabilmektedir. Ayrıca örgün eğitim fiyatlarına göre çok daha uygun fiyatlarla sunulan uzaktan eğitim hizmetleri ile yaşam boyu öğrenme imkanı sağlanabilmektedir.

Uzaktan eğitimin en güvenilir markalarından olan Tek Eğitim Kurumları Uzaktan Eğitim Merkezi (TEKUZEM) Genel Müdürü Serdar TURAN, uzaktan eğitime gösterilen ilginin son derece yoğun olduğunu ancak önemli olanın dijital ortamın hızı ile eğitimin ciddiliğinin birleştirilmesi ve eğitimde kalitenin yakalanması gerektiğini belirtmektedir. TURAN’a göre rehberlik hizmetlerinin ciddi bir şekilde sunulduğu yenilikçi uzaktan eğitim sistemleri eğitim almak isteyen herkesin yakın zamanda en önemli yardımcısı olacaktır.

Konu hakkında detaylı bilgi için www.tekuzem.com web sistesini ziyaret edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.