Ana sayfa Haber YouTube, kablo ve uydu yayına rakip oldu

YouTube, kablo ve uydu yayına rakip oldu

451
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük video paylaşım ağı YouTube, Kablo TV ve uyduya rakip oluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, “YouTube TV” adlı yeni hizmet sayesinde kullanıcılar ABD’deki ABC, CBS, FOX, NBC, ESPN kanallarına ek olarak onlarca bölgesel haber, spor ve kablolu televizyon kanalını izleyebilecek.

YouTube tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, kullanıcılar YouTube TV sayesinde bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerinden televizyon yayınlarına ulaşabilme şansı yakalayacaklar. Daha da önemlisi ise bu cihazların hafızalarından bağımsız olarak tüm yayınlar sınırsız ölçüde kaydedebilecek. Kaydedilen içerik 9 ay boyunca YouTube sunucularında barındırılarak, kullanıcıların diledikleri zaman izlemeleri sağlanacak.

Şirket, YouTube TV’ye iOS ve Android işletim sistemlerine sahip cep telefonu ve tabletlerden girilebileceğini, ayrıca Google Chromecast’e sahip kullanıcıların televizyonlarından da YouTube TV hizmetinden yararlanabileceği bilgisini verdi.

Aylık kullanım ücreti 35 dolar olarak açıklanan hizmet içerisinde YouTube Red Originals’ın film ve dizilerinden de kullanıcıların ücretsiz faydalanabilme hakkı da bulunuyor.

YouTube TV hizmetinin, ABD’de çok yakında kullanıma sunulacağı kaydedildi. Hizmetin Türkiye’de verilip verilmeyeceği yönünde ise bir açıklama yapılmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.