Ana sayfa Etkinlik Boğaziçi Sales Challenge başladı

Boğaziçi Sales Challenge başladı

683
0
PAYLAŞ

Türkiye’de ilki düzenlenecek olan ve Türkiye’nin dört bir yanından tüm üniversite öğrencilerine açık bir satış yarışması olan Boğaziçi Sales Challenge için başvurular başladı.

Türkiye’de alanındaki ilk ve tek organizasyon olarak dikkat çeken Boğaziçi Sales Challenge yarışmasının misyonu; “Kariyerlerine satış alanında başlamak isteyen öğrencilere eğitimler, ödüller ve deneyimsel çalışmalar vasıtasıyla destek vermek” olarak açıklandı.

Yarışma 3 etap olacak

Boğaziçi Sales Challenge, Başvuru, Eğitim ve Ön Eleme ve Final olmak üzere 3 temel etaptan oluşuyor.

Başvurular iki kişilik takımlar halinde alınıyor. Takımlarını oluşturup başvuran öğrencilerden, yetkinliklerini araştırmak amacıyla  CV ve Motivation Letter isteniyor. Boğaziçi Sales Challenge Şişecam, Johnson and Johnson ve Republika Academic Aparts ile Medya Akademi‘nin tanıtım sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

BSC Akademi’ye katılım hakkı

Başvurusu kabul edilen takımlar 18-19 Mart 2017’de düzenlenecek olan BSC Akademi’ye katılım hakkı kazanacaklardır. Akademi sadece yarışmaya katılan öğrencilere açık olan ve katılımcılara satış alanında temel ve orta seviye eğitimlerin verileceği, satış alanında yetkinlik seviyesi farklı derecelerde olan tüm öğrencilere hitap eden  bir etkinliktir.

Eğitimler sonunda açıklanan ön eleme vakasıyla birlikte online ön eleme süreci başlayacaktır. Katılımcıların online yoldan aktardığı sunumların jüri tarafından değerlendirilmesi sonucunda final etabına kalan 20 grup açıklanacaktır.

Final 8-9 Nisan 2017’de

Final etabı 8-9 Nisan 2017’de gerçekleşecek olup Strategy ve Negotiation adında 2 ayrı raund’dan oluşacaktır.

Strateji raundunda, takımlardan round sponsorumuzun gerçek sorunlarından ve verilerinden oluşan geniş kapsamlı bir vakaya çözüm bulmaları ve bu çözümü başarılı bir şekilde jüri önünde sunmaları beklenmektedir.

Negotiation raundunda ise takımların raund sponsorunun ürün ve verileriyle gerçekleştirilen bir direk satış simülasyonunda jüri karşısında satıcı rolünü başarıyla oynamaları, direk satış ve uzlaşma becerilerini ortaya koymaları beklenmektedir.

Yarışmayı dereceyle sonlandıran takımlar ise staj, yurtdışı ve özel şirket ödüllerinin yanı sıra hediye çekleri ve teknolojik aletler gibi onlarca ödülün sahibi olacaktır.

Yarışma Takvimi

16 Şubat-12 Mart 2017: Başvuru süreci

18-19 Mart 2017: BSC Akademi

26 Mart 2017: Sunumların son gönderilme tarihi

1 Nisan 2017: Ön eleme sonuçlarının açıklanması

8-9 Nisan 2017: Ana etkinlik ve ödül töreni

 

Not: Yarışmanın resmi internet sitesine http://bsc.buik.net adresinden erişebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.