Ana sayfa Kariyer ve Kişisel Gelişim Girişimciler için 5 kitap, 5 film önerisi

Girişimciler için 5 kitap, 5 film önerisi

668
0
PAYLAŞ

Girişimcilerin büyük bir bölümü feyz alabilecekleri ve pek çok girişimcinin biyografi hayatını anlatan kitap / filmlere ilgi göstermektedir. Amerikalı öncü girişimci Elon Musk, uzunca dönem sektöre verdiği hizmetler anlamında pek çok girişimcinin idol olarak gördüğü isim! Paypal’ın kurucu ortağı, Tesla Motors’un CEO’su olan Elon Musk, sizler için bazı tavsiyeler de bulunuyor!

Musk’a göre başarının sırrı kesinlikle okumaktan geçiyor! Gündelik hayatın stresi ve yorgunluğunu bahane ederek ötekileştirdiğimiz bu aktivite, insanın hayal dünyasını zenginleştiren, ona yaşamaya dair öğütlerde bulunan ve sınırları zorlayan kitapları sıklıkla tercih etmenin önemli olduğunun altını çiziyor. Musk’un feyz aldığı ve okumaktan haz duyduğu 5 kitap önerisini sizlere maddeler halinde sıralıyoruz.

  1. Yüzüklerin Efendisi – J. R. R. Tolkien
  2. Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi – Douglas Adams
  3. Benjamin Franklin: Bir Amerikalının Hayatı – Walter Isaacson
  4. Einstein: Yaşamı ve Evreni – Walter Isaacson
  5. Sıfırdan Bire – Peter Thiel

Musk’a göre bu kitaplar, tamamen öğretiye açık ve sizlerin hayal dünyasını destekleyecek türden! Çoğu zaman girişimlerinizde öncü bir yol bulabilmek ve özgün fikirleri geliştirebilmek açısından, kendinizi bu gelişime açık tutmak ve okumaya daha fazla yönelmek önem taşıyan unsurlar arasında gösteriliyor!

Girişimciler için film önerileri!

Girişimciler için önde gelen film önerilerini ise Dünyaca ünlü girişimcilerin ortak tercihlerine göre belirledik! Her biri içinizde ki umut ışığını yükseltecek, sizlere yeni yollar aramanıza ve umudunuzu yitirmemeye yönelik tavsiyeler de bulunacak. Şimdi gelelim bu muhteşem filmlere…

  1. Umudunu Kaybetme / The Pursuit of Happyness
  2. Para Avcısı / The Wolf of Wall Street
  3. Pazar: Bir Ticaret Masalı
  4. Para Tuzağı / Money Monster
  5. Borsa / Wall Street

Eğer girişim alanında belli bir yol kat etmek ve başarıya ulaşmak istiyorsanız, sıfırdan başlayanların hayat hikayelerine ilgi duymanızı önermekteyiz. İstedikleri kariyer bölümüne gelene kadar pek çok zorluktan geçen ve şuan Dünya’nın en iyi girişimcileri konumunda yer alan pek çok isim, daha önceleri yol paraları olmadıklarından dolayı kilometrelerce yolu yürümek zorunda kaldıklarının altını çiziyorlar. Hayatta eğer memnun olabilmek, girişimlerden başarı elde etmek istiyorsanız; engebelerde hemen vazgeçmek yerine, işe olan inancı yitirmemek devamlı yükselmeyi istemek sizlere başarıyı kazandıracaktır. Bu kitap ve filmleri hemen temin edebilir, siz de girişimcilerin mutlaka okuması ve izlemesi gereken bu ürünleri kendi raflarınızda barındırabilirsiniz. Emin olun ki, farklı bir dünya yaratmak ve kafanızı dinlendirip, daha fazla hayal gücünü genişletebilmek açısından okumak / izlemek oldukça önemli bir aktivite olarak bilinmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.