Ana sayfa Yazarlar Deniz Kara Elon Musk neden başarılı oldu?

Elon Musk neden başarılı oldu?

645
0
PAYLAŞ

Elon Musk, dünyanın en başarılı ve zengin insanlarından birisi. Bugün çalışmayı bıraksa, sadece kendisine değil tüm ailesine fazlasıyla yetecek kadar bir servete sahip. Ancak o çalışmayı bırakmıyor ve onu başarılı kılan da o!

Bu makalede size Elon Musk’ı başarıya götüren çalışma azminden bahsetmek istiyorum…

Konferans salonunda uyuyor

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk ile ilgili önemli bir haber medyaya sızdı. Musk’ın, mükemmel otomobil projesi Tesla’nın fabrikasındaki konferans salonunda uyuduğu ve tüm gece Tesla’nın hedeflerini tutturmak üzere çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Haberlerde, Musk’ın tüm zamanını projesi için koyduğu hedefe ulaşmak için harcadığı da belirtildi.

Elon Musk’ın analistler ile yaptığı bir konferansta çabasını şöyle anlattı:

Ben şahsen üretim hattında çok büyük zaman harcıyorum. Odam, üretim hattının en son aşamasında bulunuyor ve üretim hattına bitişik bir konferans salonunda sık sık kullandığım bir de uyku tulumum var.

Elon Musk’ın uyku tulumunu yanında bulundurmasının en büyük nedeni 2018 yılına kadar 500.000 adet Tesla otomobili üretim bandından çıkarmak gibi inanılmaz bir hedeflerinin olması. Pek çok analist Musk’ın hedefine ulaşacağına inanmıyor ama ben bu azimle çalışmaya devam etmesinin bile bu hedefe ulaşmak kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Ki bence o hedefe de ulaşacak.

Öğrenciyken de farklı değildi

Elon Musk tutkulu bir insan. Tutkulu olduğu için hedeflerine ulaşmak amacıyla 7/24 çalışma gücüne sahip. Hayatının büyük bölümünde de uyku tulumunu kendisinden ve hedeflerinden şüphe duyan insanlara inat sürekli yanında bulundurmuş durumda.

Musk’ın, ilk girişimi olan At Zip2’nin ilk dönemlerini anlatan okul arkadaşı ve ortağı onun bu alışkanlığını Elon Musk’ın biyografisinde şöyle anlatıyor:

Ben ofise her zaman 7 buçuk, 8 sularında gelirdim ve o her zaman uyku tulumunda uyuyor olurdu. Kim bilir belki hafta sonları burada duş bile alıyordur.

Milyarder oldu ama çalışma azmini kaybetmedi

Elon Musk bugün dünyanın en başarılı ve zengin insanları arasında yer alıyor. Dünya tarihine adını da yazdırmayı başardı. Ancak o hala tüm gücüyle çalışıyor ve koyduğu hedeflere ulaşmaya çalışıyor.

Peki, sizin de en az onun kadar çalışmak için nedenleriniz yok mu?

Dünyanın en zengin ve başarılı insanı bile 7/24 yeni hedeflerine ulaşmaya çalışırken, bizlerin tembellik yapmaya hakkımız var mı? Bence yok…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.