Ana sayfa Yeni Medya Gazete (İnternet) Sanal gerçeklikle kanalizasyonları gezin

Sanal gerçeklikle kanalizasyonları gezin

676
0
PAYLAŞ

İngiltere’nin önemli gazetelerinden Guardian, okurlarını başkent Londra’nın kanalizasyon sistemine sokuyor. Londra’nın karanlık dehlizleri artık sanal gerçeklik gözlüğü (VR) ile gezilebilecek.

Kirlenmeden kanalizasyon sistemine girebilirsiniz

İngiliz medyasının amiral gemilerinden Guardian, okuyucularının (izleyicilerin) Londra’nın Viktorya döneminden kalma kanalizasyonlarını keşfetmesine olanak tanıyan yeni bir sanal gerçeklik (VR) deneyimi geliştirdi. Gazete tarafından geliştirilen projede, Google’ın önümüzdeki 18 ay boyunca mobil VR içeriği için kulaklık seti olan Daydream View için altı ayrı film serisinin ilki olarak tanıtıldı.

Guardian’ın kendi VR ekibi ve The Mill tarafından yaratılan yeraltı dünyası, izleyicilere Londra’nın kayıp yollarından birinde, eski Nehir Filosundan, Smithfield Market’teki kan kanalizasyon kanallarına, ardından da Thames Nehrinin su basmalarına kadar kendi yolculuklarını izlemelerine olanak tanıyor.

Gazetecilikte sanal gerçeklik dönemi

Sanal gerçeklik gözlükleri, son yılların en popüler araçları haline dönüştü. Bu araçlar, medyayı da ciddi olarak dönüştürdü. Artık sanal gerçekliğe uygun haberler yapılmaya başlandı. Guardian da bu alanda önemli bir öncü.

Guardian’daki sanal gerçeklik icra editörü Francesca Panetta yaşadıkları deneyimi anlattı. İzleyicilerin tekli yaşamasına izin veren 6×9 VR projesinin başarısı sonrasında yayıncının etkileşimli hikaye anlatımı ile denemeye devam etmek istediklerini açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.