Ana sayfa Sosyal Medya Merve Özkaynak Kimdir (Türk YouTuber)

Merve Özkaynak Kimdir (Türk YouTuber)

1761
0
PAYLAŞ

Merve Özkaynak kimdir? Bu makalede bu soruya yanıt verecek ve ünlü Türk YouTuberı size daha da iyi tanıtmaya çalışacağız.

Kısaca: Merve Özlaynak kimdir?

Merve Özkaynak, Türkiye’nin ilk YouTuber’ları arasında önemli bir yere sahip. Kendisi İstanbul doğumlu. Asıl işi moda danışmanlığı olsa da makyaj konusunda da uzman olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Profesyonel iş yaşaımında Vakko’da moda danışmanlığı ve Channel’de mağaza müdür yardımcılığı yapmıştır.

Üniversitede iletişim okuyan Özkaynak, öyle görünüyor ki öğrendiklerini ve çok daha fazlasını YouTube kanalının başarısı için kullanmış durumda.

Cem Özkaynak ile evliliği olan Özkaynak’ın bir de çocuğu bulunuyor. Özkaynak, çocuğuyla ilgili paylaşımlra da kanalında yer veriyor.

Hayata ve özellikle kadınlara dair paylaşımlarla dikkat çeken Merve Özkaynak sadece Youtube’ta 500 binden fazla aboneye, on milyonlarca izlenme sayısına sahip. Facebook ve Twitter’da da aktif, bu mecralarda da yüz binlerce kişiye ulaşabiliyor.

Merve Özkaynak ile Özel Röportaj

Merve Özkaynak ile Medya Akademi kurucusu Okan Yüksel‘in yaptığı özel röportajı okumanızı öneririz. Röportajda Özkaynak, neden YouTube kanalı açtığını şöyle açıklıyor.

Kişisel ilgi alanımla uzmanlık alanımı birleştirebileceğim bir proje hep hayalimdi. Profesyonel çalışma hayatıma ara verdikten bir süre sonra uzmanlık alanım olan dijital pazarlama hakkında bir blog girişimim oldu ancak içimde bir yerlerde hep çocukluğumdan ve ilk iş deneyimlerimden kalan moda, makyaj ve bakım üzerine birşeyler üretme fikri vardı. Yazarak iletişim kurmak yerine konuşarak ve uygulamalı bir şekilde göstererek anlatmanın çok daha faydalı ve eğlenceli olacağını düşündüm ve kendimi bir anda Youtube’da buldum.

Röportajın tamamını okumak isterseniz bağlantıya tıklayın: İyi İş, Başarılı Proje: Merve Özkaynak Vlog

Kendince: Merve Özkaynak kimdir?

Merve Özkaynak, daha önce YouTube kanalında da kendisini tanıtmıştı:

  

Resmi YouTube kanalı: www.youtube.com/merveozkaynak

Merve Özkaynak, YouTube kanalı hakkında şu açıklamayı yapıyor:

Bakımlı olmayı sevenleri, moda, alıveriş, makyaj ve trendlerden bahsettiğim siteme bekliyorum. Düzenli olarak paylaştığım videolarım için kanalıma abone olun, videolarım size her yerde ulaşsın, görüşmek üzere 🙂

Ünlü Türk Youtuberlar Yazı Dizisi

Medya Akademi olarak YouTube ve video blog kültürünü oldukça önemsiyoruz. Bu mecralarda içerik üreten, milyonlarca kişiye ulaşan “amatör” kullanıcıları, TV profesyonellerinden çok daha önemli buluyoruz. Medya önemli bir dönüşüm yaşarken, biz kameraları ünlü Türk YouTuber’lara çeviriyoruz. Sizlere onları anlatmak, onların deneyimlerini paylaşmak istiyoruz. Umut ediyoruz ki bu yazı dizisi Türkiye’deki YouTuber’ları daha fazla kişiye ulaştırmakla kalmayacak, bu isimlerin aralarına yenilerinin de eklenmesine vesile olacaktır.

Medya Akademi’nin “Ünlü Türk YouTuber’lar Yazı Dizisi”nin tamamına “ünlü türk youtuberlar” etkiletinen erişebilirsiniz. Tüm listeye ulaşmak için adres: www.medyaakademi.org/tag/unlu-turk-youtuberlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.