Ana sayfa Sosyal Medya Ruhi Çenet kimdir? (YouTuber Dosyası)

Ruhi Çenet kimdir? (YouTuber Dosyası)

11145
0
PAYLAŞ

Ruhi Çenet kimdir? Bu makalede bu soruya yanıt verecek ve ünlü Türk YouTuberı size daha da iyi tanıtmaya çalışacağız.

Kısaca: Ruhi Çenet kimdir?

Çenet, 1990 doğumlu. Aydın’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını devam etmek için Hindistan’a gitti ve uzun süre bu ülkede kaldı. Video bloglarında Hindistan’da okumasının onun için önemli olduğunu ve tüm parasıyla bu ülkeyi gezmeye çalıştığını söylüyor.

Videolarını ilk olarak Hindistan’da hazırlayıp, yayınlamaya başlasa da daha sonra İstanbul’a taşınıyor.

“Ruhi Çenet Videoları” önemli çünkü onları değerli kılan özellikleri bilgi verici olmaları. Çenet, YouTube kanalıyla yaptığı araştırmaları, öğrendiği bilgileri ilgi çekici bir üslupla sunuyor.

Abonelerine bilgi verici, ufuk açıcı ve bazen de “korkutucu” videolar sunan Çenet’in şu anda 2 YouTube kanalı bulunuyor. “Ruhi Çenet Videoları” adlı ilk kanalının 1. 6 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Kanal bugüne kadar yaklaşık 200 milyon izlenme sayısına ulaşmış durumda.

Kendince: Ruhi Çenet kimdir?

Ünlü Youtuber, kendisini şöyle anlatıyor:

“Merhaba, ben Ruhi Çenet. 20 Ekim, 1990 tarihinde Aydın’da doğdum, Hindistan’da okudum ve şimdi ise İstanbul’da Youtube ile ilgili çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Video yapmaya 2011 yılında “Youtube Türkiye” daha henüz ilk evrelerindeyken başladım ve o zamanlar Türkiye’de Youtube üzerinden para kazanmak bile mümkün değildi. İnsanları bilgilendirmeye, düşündürmeye ve eğlendirmeye odaklanarak son 3 yıldır videolarımı büyük bir arzuyla takip eden bir kitle oluşturdum.

Ruhi Çenet’in Resmi YouTube kanalı: www.youtube.com/MrRuhicenet

Ünlü Türk Youtuberlar Yazı Dizisi

Medya Akademi olarak YouTube ve video blog kültürünü oldukça önemsiyoruz. Bu mecralarda içerik üreten, milyonlarca kişiye ulaşan “amatör” kullanıcıları, TV profesyonellerinden çok daha önemli buluyoruz. Medya önemli bir dönüşüm yaşarken, biz kameraları ünlü Türk YouTuber’lara çeviriyoruz. Sizlere onları anlatmak, onların deneyimlerini paylaşmak istiyoruz. Umut ediyoruz ki bu yazı dizisi Türkiye’deki YouTuber’ları daha fazla kişiye ulaştırmakla kalmayacak, bu isimlerin aralarına yenilerinin de eklenmesine vesile olacaktır.

Medya Akademi’nin “Ünlü Türk YouTuber’lar Yazı Dizisi”nin tamamına “ünlü türk youtuberlar” etkiletinen erişebilirsiniz. Şu ana kadar Enes Batur, Orkun Işıtmak ve Merve Özkaynak gibi ünlü isimleri paylaştık. Tüm listeye ulaşmak için adres: www.medyaakademi.org/tag/unlu-turk-youtuberlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.