Ana sayfa Haber Instagram Hikayeler’e üç yeni özellik

Instagram Hikayeler’e üç yeni özellik

563
0
PAYLAŞ

Getiğimiz aylarda “Hikayeler” özelliğini duyuran Instagram, yoğun ilgi üzerine yeni bir güncellemeye gitti. Şimdiye kadar sadece kısa video ve fotoğraflar paylaşılan ve bunların üzerine yazı yazma, çizim yapma gibi imkanlar sunan Instagram Hikayeler özelliği artık çok daha eğlenceli, çok daha işlevsel!

Hikayeler’e Boomerang özelliği geldi

Yeni özellikleri ile SnapChat‘e benzeyen, bununla birlikte rakipleriyle arasını da açan Instagram, resmi blogundan yeni özelliklerini kamuoyu ile paylaştı. Instagram‘ın hikayeler bölümüne eklenen yeniliklerden ilki Boomerang.

Instagram kullanıcıları artık Hikayeler bölümüne içerik eklerken burada bulunan Boomerang seçeneğine tıklayabilecekler ve ilginç GIF animasyonlar oluşturup paylaşabilecekler.

GIF animasyonlar son ayların parlayan yıldızlarına dönüştü. Geçtiğimiz günlerde de WhatsApp‘ın GIF animasyon paylaşılmasının önünü açacak güncellemesinin haberini yayınlamıştık.

[junkie-toggle title=”GIF modası artık para ediyor” state=”open”] İnternetteki .gif modasını sektörde yeni yatırımlara da neden oldu. Modayı fırsata çeviren Giphy, geçtiğimiz haftalarda aldığı yatırım miktarını 151 milyon dolara çıkartmıştı. Şubat ayında 55 milyon dolar yatırım almayı başaran şirket, şimdi de 72 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. İlgili haberimiz ve Giphy hakkında detaylı bilgi için ziyaret edebileceğiniz adres: https://www.medyaakademi.org/2016/11/01/geliri-yok-ama-72-milyon-dolar-yatirim-aldi/ [/junkie-toggle]

Hikayeler’e Mention özelliği geldi 

Instagram Hikayeler bölümünün en büyük eksikliklerinden birisi arkadaşlarımızı mentionlayamamaktı. Direkt mesaj gönderilebilmesine rağmen mention özelliği aktif değildi. Instagram bu eksikliğin farkına varmış olmalı ki uygulamada hikaye paylaşırken artık kişileri etiketleyebilmenize imkan veriyor. Uygulama, fotoğrafını paylaştığınız bir kişinin hesabını “@” ile ekleyip ona yönlendirme imkanını kullanıcılara artık sunuyor.

Hikayeler’e bağlantı ekleme özelliği geldi

Instagram, kullanıcılarına link verdirme konusunda en cimri mecralardan birisi. Yüklediğiniz bir fotoğrafa link ekleme şansınız yok. Ancak Hikayeler bölümünde bu katı kural kısmen de olsa kaldırıldı. Henüz kısıtlı bir kitleye açılmış olsa da artık hikayeler bölümüne tıklanabilir linkler eklemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.