Ana sayfa Haber WhatsApp’ta GIF animasyon dönemi

WhatsApp’ta GIF animasyon dönemi

666
1
PAYLAŞ

2016’da sosyal medyanın yükselen yıldızlarından birisi de GIF animasyon oldu. GIF’ler artık hemen her mecrada karşımıza çıkıyor ve çoğu zaman anlatmak istediklerimizi en iyi şekilde yansıtan araçlara dönüşüyor. Bu gerçeği gören WhatsApp da boş durmadı ve WhatsApp’ta GIF dönemi resmen başlamış oldu.

gif-1

WhatsApp’ta GIF animasyon oluşturmak ve paylaşmak mümkün

Özellikle kapalı sosyal ağlarda yoğun şekilde kullanılan GIF animasyonları, WhatsApp kullanıcıları da uzun zamandır bekliyordu. Ve sonunda WhatApp’a kullanıcıların uzun zamandır beklediği GIF özelliği geldi. Artık WhatsApp’ta GIF animasyonlar oluşturmak, bunları arkadaşlarınızla paylaşmak mümkün.

Giphy’den hazır GIF de kullanabilirsiniz

Kendi GIF’inizi yaratmak oldukça kolay. Ancak siz yine de uğraşmak istemezseniz WhatsApp sizi de düşünmüş durumda. Uygulama yeni güncellemesiyle, Facebook Messenger’da da olduğu gibi Giphy’den GIF seçmenize olanak tanıyor.

Önce iOS, sonra Android

WhatsApp’ın yeni güncellemesi öncelikle iOS kullanıcıları için geldi. Yani şu anda GIF desteği sadece iOS kullanıcıları için kullanıma sunulmuş durumda. Ancak bunun kısa sürede Android ve diğer işletim sistemlerinde de hizmete sunulması bekleniyor.

gif-2

[junkie-toggle title=”GIF modası artık para ediyor” state=”open”] İnternetteki .gif modasını sektörde yeni yatırımlara da neden oldu. Modayı fırsata çeviren Giphy, geçtiğimiz haftalarda aldığı yatırım miktarını 151 milyon dolara çıkartmıştı. Şubat ayında 55 milyon dolar yatırım almayı başaran şirket, şimdi de 72 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. İlgili haberimiz ve Giphy hakkında detaylı bilgi için ziyaret edebileceğiniz adres: https://www.medyaakademi.org/2016/11/01/geliri-yok-ama-72-milyon-dolar-yatirim-aldi/ [/junkie-toggle]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.