Ana sayfa Haber WhatsApp kullanıcı sayısı çığ gibi büyüyor

WhatsApp kullanıcı sayısı çığ gibi büyüyor

465
0
PAYLAŞ

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, hızla büyümeye devam ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki insanların ücretsiz olarak iletişim kurmalarına olanak veren uygulama, son olarak ayda 800 milyon kullanıcıya ulaştı.

Açıklama CEO’nun Facebook sayfasından geldi

WhatsApp’ın aylık 800 milyon kullanıcıya ulaştığınu duyuran isim şirketin CEO’su Jan Koum oldu. Koum, Facebook’taki sayfasından bir açıklama yaparak, uygulamanın aktif kullanıcı sayısının aylık 800 milyonu aştığını duyurdu.

Koum, yaptığı açıklamada rakamın aylık aktif kullanıcı sayısını olduğunu belirtti. Unutmamak lazım ki bu, kayıtlı kullanıcı sayısı değil. Uygulamanın kayıtlı kullanıcısı sayısı bundan çok daha fazla.

Cep telefonu operatörlerine rakip olacak

İlk başlarda internet üzerinden ücretsiz yazılı mesajlaşma uygulaması olarak çıkan WhatsApp, GSM operatörlerinin mesaj servislerinden kazandığı parayı oldukça düşürmüştü. Geçtiğimiz ayın sonunda ise WhatsApp, sesli arama özelliğini Android kullanıcıları için devreye soktu. (İlgili haberimize ulaşmak için tıklayın: WhatsApp’ta Sesli Görüşme Dönemi) Bu ay içinde de iOS kullanıcıları için de gelecek güncellemeyle sesli aramanın devreye alması bekleniyor.

800 milyon kullanıcısına sesli arama özelliği de sunacak olan WhatsApp’ın GSM operatörlerini her alanda zorlayacağını tahmin etmek zor değil. Artık insanların sesli görüşmelerini de WhatsApp ile ücretsiz olarak yaptığına tanık olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.