Ana sayfa Haber Instagram’da kurallar değişti!

Instagram’da kurallar değişti!

1027
0
PAYLAŞ

Dünyanın en hızlı büyüyen fotoğraf paylaşım ağı Instagram, kullanıcıların uyması gereken “topluluk kuralları”nı değiştirdi. Instagram’da dikkat etmeniz gereken yeni kuralları sizler için derledik.

Mevcut kurallar artık daha detaylı

Instagram, sitesindeki topluluk kuralları sayfasını güncelleştirdi. Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, çıplaklık ve istismar odağında, tüm topluluk kuralları hakkındaki tutumunu netleştiren bir güncelleme yaptı.

Cinsellikten uzak durun ancak…

Güncellenen kurallara göre çıplaklık ve cinsellik yine Instagram’ın uzak durulmasını istediği durumlar. Ancak burada bir esneme de söz konusu.

Instagram’ın cinsellik konusunda kurallarını esnetmesinin arkasında geçtiğimiz yıl yaşanan kötü bir deneyim var. Geçtiğimiz yıl bir annenin bebeğini emzirdiği bu fotoğraf nedeniyle, kullanıcının hesabı “çıplaklık kurallardan ötürü” kapatılmıştı. Instagram’ın bu uygulaması, diğer kullanıcılardan büyük tepki görmüş ve sosyal ağ özür dileyerek geri adım atmak zorunda kalmış ve hesabı yeniden aktif hale getirmişti.

Takipçi kazanmak için kuralları bozmayın

Instagram’ın sevmediği bir şey de takipçi kazanmak amacıyla yapılan eylemler. Sosyal ağ, takipçi kazanmak için aynı yorumun yapılmasını veya bir içeriğin tekrar tekrar paylaşımını istemiyor. Yeni topluluk kurallarıyla bunu da yasaklıyor.

Terör, ırkçılık ve taciz de yasak

Instagram’ın güncellenen topluluk kurallarında terör, ırkçı söylemler ve tacize de yer veriliyor. Bu tür paylaşımların yapılmaması, aksi halde hesapların askıya alınacağı, kapatılacağı belirtiliyor.

Topluluk kurallarının detaylarını buradan inceleyebilirsiniz: help.instagram.com/477434105621119

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.