Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Facebook, Twitter ve Youtube’a Yasak

Facebook, Twitter ve Youtube’a Yasak

296
0
PAYLAŞ

Türkiye’deki internet kullanıcıları Facebook, Twitter ve YouTube gibi sosyal mecralara erişemiyor. Söz konusu sitelere herhangi bir erişim yasağı olup olmadığına dair henüz bir açıklama yok.

Facebook, Twitter ve YouTube’a erişilemiyor

İnternet kullanıcıları Türkiye sınırları içerisinden Facebook, Twitter ve Youtube’a erişlemiyor. Uzmanlar bir erişim engeli olabileceğini kaydederken, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan (TİB) konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Türkiye’de daha önce de erişim engeli yalanmıştı

Türkiye daha önce de erişim engelleri yaşamıştı. Twitter ve Youtube pek çok kez erişim engeli ile karşılaşmış, kullanıcılar bu sosyal ağları uzun süre kullanamamışlardı. Ancak ilk kez Facebook da kapatılmış oldu.

Erişimi engellenen sitelere girilebilir mi?

Erişim engelleri sadece Türkiye’de değil, İran, Çin ve Kuzey Kore gibi ülkelerde de yoğun olarak kullanılıyor. Hükümetler veya yargı kimi sitelere halkın erişimini engelleme kararı alabiliyor. Ancak bu karar sitelere erişimi tam olarak engellemeye yetmiyor. İnternet kullanıcıları çeşitli yöntemlerle bu sitelere yine kolayca erişme şansı yakalayabiliyorlar. (Erişim engeli olan sitelere ulaşmak için neler yapılması gerekiyor? Detaylı bilgi için: VPN Nedir? Nasıl Çalışır? Başarılı VPN Programları Hangileri? )

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.