Ana sayfa Haber Foursquare İstatistikleri Sizi Şaşırtabilir

Foursquare İstatistikleri Sizi Şaşırtabilir

446
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük lokasyon  tabanlı sosyal ağı Foursqure’i bundan 10 yıl önce anlatsanız, kullanacak bir tek kişi bulamazdınız. Bugün ise bu sosyal ağ yakaladığı büyük kullanıcı kitlesi ile rakiplerine dudak uçuklatıyor.

7 milyar check-in

Foursquare Kurucusu Dennis Crowley’nin paylaştığı verilere göre lokasyon tabanlı sosyal ağda şu ana kadar 7 milyar check-in yapılmış. Yani 7 milyar Foursquare kullanıcısı, nerede ne yaptığını diğer arkadaşlarıyla paylaşmış. Bu sayının dünya nüfusuna yakın olduğunu unutmayın.

65 milyon mekan

Peki, bu insanlar nerede check-in yaptı dersiniz? Restoran, cafe, bar, ofis, konser ve hatta kendi evleri… Foursquare istatistiklerine göre bugüne kadar Dünyanın dört bir yanında 65 milyondan fazla mekan eklenmiş durumda. Daha da önemlisi kullanıcıların mekanlar hakkındaki yorumları. Foursquare’de şu ana kadar 70 milyonun üzerinde rehber bilgi, öneri yazılmış durumda.

250 milyon fotoğraf

Mekanların fotoğrafları olmazsa olmazdı! Sistemde fotoğraflar da önemli bir yer tutuyor. Şu ana kadar 250 milyon civarında fotoğraf paylaşıldığı belirtiliyor.

Foursquare ne işe yarıyor?

Lokasyon tabanlı bir sosyal ağ uygulaması olan Foursquare insanlara mekanlar hakkında bilgi veriyor. Örneğin bir restoran veya cafeyi Foursquare’de inceleyecek daha önce oraya gitmiş insanların görüşlerini öğrenebiliyorsunuz. Yemekler ne kadar lezzetli? En iyi yemekleri hangileri? Fiyat-performans dengesi nasıl? Tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap bulabiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.