Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Sosyal Medya Adresi Olmayan CV Tehlikeli

Sosyal Medya Adresi Olmayan CV Tehlikeli

954
2
PAYLAŞ

Son yıllarda pek çok işe alım sürecinde adayların sosyal medya hesapları da önem kazandı. İnsan kaynakları uzmanları artık adayların sosyal medya hesaplarını da kontrol ediyor. Bu noktada CV hazırlarken sosyal medya hesaplarınızın adreslerini yazmanın büyük önem arz ediyor. Aksi halde büyük bir yanlış anlaşılmaya ve hak ettiğiniz işi kaybetmeye de mahkum olabiliyorsunuz.

Sizi başkalarıyla karıştırabiliyorlar

Hazırladığınız CV’lere sosyal medya hesaplarınızı yazmazsanız büyük bir yanlış anlamaya da davetiye çıkartıyorsunuz demektir. Çünkü artık sosyal medya hesaplarınız insan kaynakları personeli için önemli. Ve siz CV’nize kendi hesaplarınızın adresini yazmazsanız insan kaynakları yöneticileri sizinle aynı isimli başka kullanıcıları karıştırabilirler.

Örneğin isminiz Ahmet Tuna olsun. Eğer CV’nizde sosyal medya hesaplarınızı yazmazsanız insan kaynakları yöneticileri Google’da Ahmet Tuna’yı arayacaklardır. Burada karşılarına çıkan Ahmet Tuna adlı hesapları inceleyecek ve belki de sizin olduğunuzu düşüneceklerdir. Bu hesaplarda yazılıp, çizilenler ise sizin kariyerinizi etkileyebilecek şeyler de olabilir. Böyle olursa da işinizi kaybetmeniz maalesef mümkün olabilecektir.

Çözüm sosyal medya adreslerini yazmak

İnsan kaynakları ekibinin geçmişinizi değerlendirirken sizin değil de sizinle aynı isimli sosyal medya kullanıcıların hesabını değerlendirmemesini istiyorsanız çözüm çok basit: CV’nize tüm sosyal medya hesaplarınızı yazmanız gerekiyor.

2 YORUMLAR

  1. Haberde eksik olan bir yan var… Adaylar hangi sosyal medya mecralarını CV’lerinde paylaşmalı? Özel hayatını paylaştığı Facebook’mu, düşüncelerini paylaştığı Twitter’ mı yoksa profesyonel duruşunu sergilediği Linkedin mi? Sorunun cevabı net görünüyor…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.