Ana sayfa Haber Ulan İstanbul İnternete De Veda Ediyor

Ulan İstanbul İnternete De Veda Ediyor

414
0
PAYLAŞ

Kanal D’nin başarılı dizisi “Ulan İstanbul” geçtiğimiz haftalarda televizyon yayınlarına son vererek, tamamen internet ortamına taşınmıştı. Ancak izleme başına 2 TL ücret talep eden dizi beklediği ilgiyi bulamadı. Kanal D, dizinin yayın hayatını sonlandırma kararı aldığını belirtti.

“Türk izleyicisi dijital yayıncılığa hazır değil”

Kanal D’den yapılan açıklamada ‘İnternetten ücretli yayınladığımız bölümlerde Türk izleyicisinin dijital yayıncılığa henüz hazır olmadığını görerek yayın hayatını sonlandırma kararı aldık‘ denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Dünyada yavaş yavaş dijital yayıncılığa geçildiği şu dönemde Ulan İstanbul’la bir ilke imza atarken, Kanal D olarak bu değişimde öncü olmaktan gurur duyuyoruz. Ücretsiz ilk internet bölümü 24 saat dolmadan 1 milyonun üzerinde tıklandı. Bu ilgiye rağmen ücretli yayınladığımız bölümle Türk izleyicisinin dijital yayıncılığa henüz hazır olmadığını görerek Ulan İstanbul’un yayın hayatını sonlandırma kararı aldık.

Türkiye’de bir ilk olmuştu

Ulan İstanbul yoluna sadece internette devam etme kararı alarak birçok ilke de imza atmış oldu. Türkiye’nin televizyon tarihinde ilk kez bir dizi telvizyon yayını tamamen sonlandırıp internete taşındı. Bununla da yetinmeyerek internetteki ilk bölümün ardından izleyicilerden bölüm başına para talep edilmişti.

İnternetteki ilk bölümü 500 bin kişi tarafından izlenmişti

Ulan İstanbul’un yapımcıları ile Kanal D’nin verdiği radikal karar sonrasında dizinin ikisi ücretsiz olmak üzere üç bölümü internette yayınlandı.

Medyaya yansıdığı kadarıyla dizinin ücretsiz olarak yayınlanan ilk iki bölümünün ortalama izlenme oranının 500 bin gibi başarılı seviyelerde olduğu belirtilmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.