Ana sayfa Yeni Medya Blog Medium ile Mobil Yayıncılık Da Mümkün

Medium ile Mobil Yayıncılık Da Mümkün

408
0
PAYLAŞ

İçerik paylaşım servisi Medium’da artık mobil yayıncılık da mümkün. Yani artık Medium’da cep telefonunuz ile içerik üretebilir, blog yazılarınızı cep telefonunuzla yazabilirsiniz.

Mobilden yazı mı yazılır demeyin

Mobilden içerik üretmek ilk duyduğunuzda biraz tuhaf gelbilir. Bir telefon ile makale yazmak ne kadar akıllıca, diye sorabilirsiniz. Ancak Medium yazılımcıları bunun farkında ve farklı bir çözüm üretmişler. Medium’a mobilden içerik üretirken sesle yazdırma özelliğini de kullanmanız mümkün! Evet, Medium’un mobil uygulaması söylediklerinizi metne çevirecek.

Şu an için tam hizmet verilmiyor

Medium’un duyurduğu mobil içerik üretme desteği şu anda tam olarak kullanılamıyor. Siz mobil üzerinden yazabiliyor veya söylediklerinizi metne çevirebiliyorsunuz ancak bunu yayınlama şansınız olmuyır. Ürettiğiniz içeriği mobilden taslak olarak kaydediyorsunuz ve bu taslak Medium.org’a gönderiliyor. Yazıyı ancak oradan giriş yaparak yayınlama şansınız olabiliyor.

Üzerinde çalışmalar sürüyor

Medium yazılım geşiştiricileri yaptıkları açıklamada mobil içerik üretim özelliği üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirtiyorlar. Kısa sürede çok daha fazla özelliğe sahip bir güncellemenin söz konusu olacağı sanılıyor.

Medium nedir? Ne işe yarıyor?

İnternet mecrasının büyümesi ve her geçen gün daha da fazla insanı içine alması, içerik ve bu içeriğe ulaşım konusundaki çeşitli kaygıları da beraberine getiriyor. Artık bilgiyi internetin derin dehlizlerinde aramak yerine, çok daha öncesinde elenmiş faydalı bilgiyi doğrudan almak hem çağımızın zaman kavramı, hem de bilgiye ulaşım tanımının değişmesi sayesinde çok daha önem taşıyor.

Bu konuda yaklaşık 2,5 senedir faaliyet sürdüren bir site ise Medium olarak anılan mikro blog platformu. Twitter’ın ve Blogger’ın iki kurucusu tarafından oluşturulan bu platform, bilginin kolay şekilde ulaşımını sağlamak şeklinde bir misyon edinmiş ve bu konuda kendisinden daha önce çıkan bazı projelerden de ilham almış. Pinterest, Blogger, Twitter ilham aldığı ve kendisine benzemeye çalıştığı projelerden üçü olarak adlandırılabilir.

Medium hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ilgili makalemize göz atabilirsiniz: “Medium Artık Türkçe

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.