Ana sayfa Fotoğraf Galerisi Ofis Ortamı: GoDaddy, Silikon Vadisi’nde

Ofis Ortamı: GoDaddy, Silikon Vadisi’nde

753
0
PAYLAŞ

Medya Akademi’de Ofis Ortamı kategorisinde bu hafta dünyanın en büyük alan adı (domain) satış sitelerinden GoDaddy’e konuk oluyoruz.  Amerika Birleşik Devletleri’nde Silikon Vadisi içerisinde yer alan GoDaddy ofisi gerçekten de görülmeye değer…

GoDaddy ofisinin ne kadar eğlenceli olabileceği henüz girişinden belli… Sade bir karşılama masası ve çevresinde eğlenip çalışan insanlar oldukça iyi görünüyor…

1GoDaddy’nin Silikon Vadisi’ndeki kampüsünde genellikle açık ofis mantığı hakim. Dünyanın önde gelen mimarları tarafından tasarlanan dev ofis içerisinde ulaşımı sağlamaksa elektirikli araçlara düşüyor. Çalışanlar ofis içerisinde elektrikli araçlarla geziyorlar.

2Ofis oldukça büyük olsa da bu büyüklük ona şirinliğinden pek birşey kaybettirmiyor. Öyle ki ofisin içerisine dağılan bitkiler oramı daha sıcak ve şirin bir hale bürüyor. Çalışanlar ofis içerisinde keyifle yürüyüş yapabiliyor veya scooter kullanabiliyor.

3Ofisin bir bölümünde yer alan oturma grupları çalışanların rahatının ne kadar düşünüldüğünün başka bir göstergesi. Çalışanlar bu toruma gruplarına gelerek, ister toplantılarını yapıyor, isterlerse de çay ve kahve servisinden yararlanıyorlar.

4Ofis içi oyun gruplarında en uç nokta ne olabilir diye düşününce, akla golf gelebilir. Ancak GoDaddy için bu pek de zorlu olmamış. Ofis içerisinde mini bir golf sahası inşa edilmiş.

5Bu ofiste çalışanlar oldukça rahatlar. Bu rahat ortam GoDaddy çalışanlarının verimliliğini arttırırken hayal güçlerini de besliyor. Bu da yeni fikirlerin doğmasına neden oluyor. Yeni fikirler hemen uçup gitmesin diye de düşünülmüş bir şey var. GoDaddy ofisinin pek çok duvarında not alınabilecek platformlar var. Çalışanlar akıllarına gelenleri direkt buralara yazabiliyorlar.

6

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.