Ana sayfa Klasik Medya Gazete Erotik İçerik Editörü 7 Bin Lira Kazanıyor

Erotik İçerik Editörü 7 Bin Lira Kazanıyor

882
0
PAYLAŞ

En farklı röprotaj sitesi!” sloganıyla yayın yapan Maksat Muhabbet adlı web sitesi bu ay bir erotik gazete editörü ile röportaj yaptı. Erotik içerik üretmenin zorluklarından, okuyucu kitlesine kadar pek çok konunun konuşulduğu röportajda erotik içerik editörlerinin ayda yaklaşık 7 bin liraya kadar para kazanabildikleri ortaya çıktı.

Erotik İçerik Editörü ile Muhabbet” başlıklı röportajdan çarpıcı bölümleri paylaşıyoruz:

“Günlük 300 lira kazanılabiliyor”

Maksat Muhabbet ekibinin sorularını yanıtlayan bir erotik gazete editörü günlük gelirinin 300 liraya kadar yükselebildiğini söylüyor.

Editör,  “Aylık geliriniz ne kadar? Bu işten ne kadar kazanıyorsunuz?” sorusunu, “İçerik sağlamış olduğunuz sitelere göre değişim gösteriyor. Aylık değil, günlük çalışıyoruz. Örneğin bugün 300 kelimeden oluşan 60 adet içerik siparişi aldım ve gün içerisinde teslim ettim. 300 kelime olduğu için, makale başı 3 liradan hesaplar iseniz, 180 TL yapıyor. Bu ücret bazen 100 TL’lere indiği gibi, 300’lere de çıkabiliyor” diye yanıtlıyor.

“Ensest hikayeler ilgi görüyor”

Röportajda çarpıcı bir nokta ise Türkiye’de en çok ilgi gören erotik hikaye türü. Editör, “Türkiye’de genellikle ne tür erotik hikayeler ilgi görüyor? Hangi tür revaçta?” sorusunu “Genellikle ensest hikayeler Google’da çok aranıyor. Onun dışında zaten kullanıcı siteye girdiğinde, konudan konuya zıplıyor, ne aradığının önemi kalmıyor” diye cevaplıyor.

İnternet gazeteleri nabza göre şerbet veriyor

İlginç röportajda, adeta erotik siteye dönen internet haber sitelerinden de bahsediliyor.

Erotik sitelere içerik üreten editör, gazetelerin düştüğü bu durumu normal karşılıyor. “Nabza göre şerbet vermek diye bir deyim vardır dilimizde. Bu da tam olarak bunu açıklıyor. İnsanlar tarafından talep ediliyor ki, büyük firmalar dahi açık açık yazamasalar bile, kanunların elverdiği kadarı ile bu işin içinde yer almaya çalışıyorlar” diyor.

Maksat Muhabbet hakkında

Röportajı gerçekleştiren Maksat Muhabbet ekibi, daha önce Medya Akademi’nin “İyi İş – Başarılı Proje” kategorisi çerçevesinde sorularımızı yanıtlamıştı. Proje hakkında detaylı bilgi almak için “İyi İş: Röportaj Sitesi: Maksat Muhabbet” başlıklı yazıya ulaşabilirsiniz. Direkt Maksat Muhabbet’e ve ilginç röportajlara ulaşmak isterseniz ise www.maksatmuhabbet.org adresini kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.