Ana sayfa Haber YouTube Academy ile Fenomen Olun

YouTube Academy ile Fenomen Olun

597
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük video paylaşım ağı Youtube, video içerik üretiminde nasıl başarılı olunacağını öğretecek. 20 Mart 2105’te başlayacak YouTube Academy, online içerik üreticilerine YouTube’da fenomen olmak için ihtiyaç duydukları her türlü bilgi ve ipucunu sunmayı hedefliyor.

Açıklama Google’dan geldi

YouTube Academy’nin detayları, Google’ın resmi blogunda açıklandı. “Yeni Dünyanın Yıldızı Olmaya Hazır Mısınız?” başlıklı açıklamada Dünyada video paylaşımının geldiği boyuta dikkat çekildikten sonra YouTube Academy’ye dair bilgiler paylaşıldı. Youtube Academy’de teori ile proatiğin bir arada olacağı vurgulandı.

Youtube AkademiAçıklamanın tam metni şöyle:

Dünyanın dört bir yanından 1 milyarın üzerinde kullanıcının ziyaret ettiği YouTube’da, her dakika 300 saatlik video yükleniyor. Böylece, her gün aramıza yeni YouTube yıldızları katılıyor. Biz de YouTube dünyasında yeni yıldızların parlaması için bir program tasarladık: YouTube Academy 2015.

YouTube Academy eğitim programı kapsamında; içerik üreticilerini yoğun izleyici ve içerik trafiği arasında farklılaştırarak, hızla gelişen dijital video dünyasında başarılı olabilmelerini sağlayan pek çok bilgiyi bir araya getirdik.

Teorik bilgilere dayalı seminer ve online kursların yanı sıra, uygulamalı stüdyo ve prodüksiyon eğitimlerine kadar uzanan zengin bir içeriği bir araya getiren “YouTube Academy 2015” eğitim programı, “Ne, neden başarılıdır?” sorusuna cevap arayan yaratıcı strateji ekibimiz ile operasyonel sorunlarınıza çözüm üreten teknik ekibimizin deneyimlerini bir araya getiriyor.

İçerik üreticileri açısından önemli bir katma değer yaratacağına inandığımız yaklaşık 4 ay devam edecek olan YouTube Academy 2015’te ilk ders 20 Marttarihinde başlıyor. Ücretsiz olarak verilecek eğitim sonunda, programı tamamlayan herkese “YouTube Academy Tamamlama Belgesi” verilecek. Ayrıca başarılı 10 kişiye kanal danışmanlığı ve teknik destek hizmeti sağlanırken, seçilecek en başarılı 2 kişi ise YouTube Space Londra seyahati ile ödüllendirilecek.

Dijital içerik dünyasının en önemli platformlarından YouTube’da farklılığını daha net ortaya koymak isteyen herkesi, bu dünyada başarılı olmanın şifrelerini paylaşmak için YouTube Academy 2015’e bekliyoruz.

YouTube Academy Ekibi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.