Ana sayfa Fotoğraf Galerisi Ofis Ortamı: Uber’in Mükemmel Ofisi

Ofis Ortamı: Uber’in Mükemmel Ofisi

977
0
PAYLAŞ

Medya Akademi’deki “Ofis Ortamı” kategorisi bir ayı geride bıraktı. Ofis ziyaretleri ilgi görünce biz de bu kategoriyi devam ettirme kararı aldık. Bu hafta Medya Akademi Ofis Ortamı’nda Uber’in ofisini ziyaret ediyoruz…

Uber Ofis Tasarım (1)

Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz, mobil uygulamasıyla taksicilik ve şehir içi ulaşım alışkanlıklarını baştan sona değiştiren UBER’in ofisi oldukça büyük. Ofisin geri kalanında olduğu gibi girişinde de metal, taş ve ahşabın uyumu dikkat çekiyor.

Uber Ofis Tasarım (2)

Ofis oldukça modern bir yapıda tasarlanmış. Ancak detaylarda nostarjik dokunuşlar da yok değil. Örneğin bu çalışma ortamının yer kaplaması sizi eskilere götürebilir…

Uber Ofis Tasarım (3)

Ofiste, yukarıda da görebileceğiniz gibi birçok oturma grubu yer alıyor. Buralarda ikili, üçlü toplantılar rahatlıkla yapılabiliyor. Ayrıca çalışanlar bu ortamlarda dinlenme şansı da bulabiliyorlar.

Uber Ofis Tasarım (4)

Uber’in ofisinde detaylar dikkat çekiyor. Örneğin buradaki beton yer kaplamasına bir şehir planının işlendiği görülüyor. Uber’in ofisi detaylara gizlenmiş özellikleriyle pek çok ofisi geride bırakarak Medya Akademi’den tam not alıyor.

Uber Ofis Tasarım (5)

Büyük toplantı salonları da görülmeye değer. Über’in orta boyda sayılabilecek yukarıdaki toplantı salonunda bir yanda son teknoloji ekranlar yer alırken, karşı duvarı bir mutfak tezgahı süslüyor. İşin ilginç yanı mimarın büyülü dokunuşlarıyla bu absüdlük çok normalmiş gibi görünüyor.

Uber Ofis Tasarım (6)

Uber’in ofisinde hemen her yer değerlendiriliyor. Örneğin yukarıdaki koridor onlarca kişinin yer alabileceği toplantılara ev sahipliği yapıyor. Soldaki dinlenme kutuları da kısa şekerlemelere imkan sağlıyor gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.