Ana sayfa Haber Apple, ABD’de Bir İlke Daha İmza Attı

Apple, ABD’de Bir İlke Daha İmza Attı

479
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, merkezinin bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ilke daha imza attı. Apple, piyasa değeri 700 milyar doları geçen ilk Amerikalı şirket oldu.

Piyasa değeri 710 miyar dolar oldu

Teknoloji alanında yaptığı devrimsel atılımlarla büyük beğeni toplayan Apple, karlılığıyla yatırımcıların da gözdesi oldu. Hisseleri hızlı bir yükselişe neden olan Apple, piyasa değeri 700 milyar doları geçen ilk Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulu şirket oldu.

Hisse fiyatı 122,02 dolar

Apple’ın tasarım ve pazarlama başarısı şirketin Amerikan borsalarındaki hisselerine de yansıdı. Apple’ın hisse fiyatı 122,02 dolara yükseledi. Şirket böylelikle bir rekora imza atarak ve piyasa değerinin 710, 8 milyar dolara yükselmesini sağladı.

Apple, pek çok ülkeyi geride bıraktı

Apple’ın değeri öylesine büyük bir seviyeye ulaştı ki, şirketin değeri pek çok ülkenin Gayri Sayfi Milli Hasılasını (GSMH) geride bıraktı.

Öyle ki şirketin değeri Dünyanın ilk yirmi ekonomisi arasında olan Türkiye’ye yakalamak üzere. Apple’ın değeri 710 milyar dolara ulaşırken, Türkiye’nin 2014  (GSMH) yaklaşık 820 milyar dolar olarak belirlenmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.