Ana sayfa Haber Ulan İstanbul Artık Sadece İnternette

Ulan İstanbul Artık Sadece İnternette

560
3
PAYLAŞ

Kanal D’nin internette de rekor izlenme oranlarına ulaşan başarılı dizisi “Ulan İstanbul” Türkiye’de bir ilke imza attı. Televizyondaki yayınlarına son verilen dizi yoluna artık internette devam edecek.

Türkiye’de bir ilk

Yoluna sadece internette devam etme kararı alan dizi birçok ilke de imza atmış olacak. Türkiye’nin televizyon tarihinde ilk kez bir dizi telvizyon yayını tamamen sonlandırıp internete taşınmış olacak. Bununla da yetinmeyerek internetteki ilk bölümün ardından izleyicilerden bölüm başına para talep edilecek.

Dizi nereden, nasıl izlenebilecek?

Dizinin 16 Şubat Pazartesi günü saat 20:00’de yayınlanacak ilk internete özel bölümü Kanal D’nin internet sitesinden  ve kanalın dijital uygulamaları üzerinden izlenebilecek.

Kanal D’nin www.kanald.com.tr adresinden ulaşılabilen internet sitesinde Ulan İstanbul için oluşturulan sayfada dizinin eski ve yeni bölümleri yer alacak.

Dizinin formatı da değişecek

Dizinin internete taşınmasıyla birlikte bölümlerin formatları da değişecek. Yapımcılar dizinin iki noktada büyük bir değişim yaşayacağını belirtiyor. İnternetin sunduğu özgür ortamda dizinin daha RTÜK baskısından uzak çekileceği ve televiyonda iki saate varan bölümlerin internette sadece 45 dakika oalcağı kaydediliyor.

Her bölüm 1.99 TL olacak

İnternetteki ilk bölümü ücretsiz yayınlanacak dizinin sonraki bölümleri ise ücretli olacak. Yapımcılar dizinin her bölümü için izleyicilerden 1.99 TL talep edecek.

Dizinin ilerleyen bölümlerinin ücretli izlenebilecek olması internet yatırımcılarının da dikkatini çekti. Dizi böylelikle Türkiye’deki izleyicilerin bir için ne kadar ücret ödemeye razı olduğunu da gözler önüne serecek.

Dizi Youtube’ta rekor kırmıştı

Ulan İstanbul’un sadece internet mecrasında yayınlanması kararı dizinin Youtube’ta en çok izlenen içeriklerden birisi olmasının ardından alındı. Dizide çekilen ve Youtube’ta paylaşılan şarkılar Türkiye’de en çok izlenen videolar arasında yer almış, önemli rekorlar kırmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.