Ana sayfa Makale En İyi 5 Çöpçatanlık Uygulaması

En İyi 5 Çöpçatanlık Uygulaması

8182
7
PAYLAŞ

Dünyada ve ülkemizde internet kullanımı ağırlık kazandıkça, kullanıcı profili ve alışkanlıklar da buna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Öncesinde sadece gençlerin ve işi gereği internet kullanımını öğrenmek zorunda kalanların tercih ettiği online dünya, artık yaş sınırı olmaksızın herkese açık durumda.

Tüm bu olanlardan çiftler arasındaki tanışma ve ilişkiye başlama şekillerinin de nasibini aldığını söyleyebiliriz. Bu konudaki son icat ise akıllı telefonlara özel olarak üretilmiş çöpçatanlık uygulamaları. Sizlere en iyi 5+1 çöpçatanlık uygulamasını tanıtmak istiyoruz:

Tinder:

En popüler çöpçatanlık uygulamalarından birisi olan Tinder, akıllı telefonunuzun bütün özelliklerini kullanmayı gerektiriyor ve bu şekilde hem ayrıntılı bir profilinizi çıkartıyor, hem de lokasyonunuzu belirliyor. Hem iOS hem de Android sistemlerde çalışabilen Tinder, Facebook’la da uyumlu çalışabilmesi sebebiyle Facebook hesabı bulunanlar arasında oldukça sık kullanılmakta. Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz profilleri ayıklama imkanınızın bulunduğu Tinder’de bir kişi sizi “layklarsa” onunla konuşabiliyorsunuz, böylece daha seçici bir ortam yaratılmış oluyor.

[junkie-toggle title=”Tinder hakkında detaylı bilgi alın, programı indirin!” state=”open”] Tinder hakkında detaylı bilgiyi Medya Akademi muhabiri Giray Batıtürk’ün hazırladığı “Tinder nedir? Nasıl kullanılır?” başlıklı haberimizden alabilirsiniz. (https://www.medyaakademi.org/2014/11/21/tinder-nedir-nasil-kullanilir) [/junkie-toggle]

LinkedUp:

LinkedIn temelli olan bu uygulama, belirli kriterlerle yapılan aramalar sonrası karşınızdaki kişiyle chat yapma imkanı sağlıyor. LinkedUp’ta da karşılıklı layk durumu sözkonusu olursa iletişim kurmaya izin var, aksi takdirde kimse sizi rahatsız edemiyor. Veritabanı olarak başta LinkedIn’i almış olsa da, bu uygulamaya özel olarak fazladan fotoğraf yükleme hakkınız bulunmakta. Program için 5 arkadaşınıza da referans olma durumunda ise daha öncesinde kriter olarak belirleyemediğiniz endüstri ve okul seçenekleri de açılıyor. Programın bu anlamda biraz seçici bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Badoo:

Bir çöpçatanlık sitesi olan Badoo’nun çöpçatanlık uygulamalarına rakip olarak çıkarttığı bu program, hem Facebook hesabıyla ilişkilendirilebiliyor, hem de siteye olan üyeliklerden size en uygun olan profilleri öneri olarak sunabiliyor. Tercih ise size kalmış.

Social Match:

Yine Facebook üzerinden eşleşme sağladığınız bu uygulama, ilişki durumu olarak “ilişkisi yok” veya “bekar” seçeneğini bularak bu kişilerle iletişim kurmanıza olanak sağlıyor. Ancak Social Match’ta sadece Facebook arkadaş listenize ulaşabilme izniniz bulunmakta.

Skout:

Yine lokasyon temelli olarak çalışabilmekte olan bu uygulamada, telefonunuzu sallayarak birisiyle eşleşebiliyor ve konuşma imkanı sağlayabiliyorsunuz. Programın diğerlerinden farkı ise yaklaşık 30 saniye boyunca karşınızdakinin cinsiyetini açıklamıyor olması.

7 YORUMLAR

 1. arkadaşlar
  benim bildiğim en iyi site yeni açılan birumit.com
  bu site tamamen ücretsiz bedava. en iyi arkadaşlık sitesi. sitede hiçbir ücret ödemeden profilleri inceleyebiliyor, arama yapabiliyor, karşılıklı mesajlaşabiliyor hatta Telefon no skype adresi mail adresi paylaşabiliyorsun.

  sitede hiç sahte fake hesap yok. herkes gerçek tek sıkıntı yeni olduğu için öyle milyon üyesi yok. ama çok sıkı denetim olduğu için hesaplar takip edilildiği için sulu insanlar yok.

  öğrendiğim kadarıyla iki arkadaş sırf diğer siteler parayla ve fake hesaplarla olduğu için boykot amaçlı açmış.

  http://www.birumit.com
  tamamen ücretsiz evlilik sitesi

 2. ilkok sosyal ağına bir arkadaş sitesi olarak bakmak kesinlikle büyük bir hata olur.

  sunduğu çok çeşitli özelliklerle bir sosyal topluluk niteliğide olan bu sitede bloglara ve forumlara, müzik arşivine, katkıda bulunabiliyor, sohbet edebiliyor ve tüm bu özellikler aracılığıyla yeni kişilerle tanışabiliyorsunuz.

  yanisi siz zaten sevdiğiniz şeylere uğraşıp ilgilenirken o an aynı ilgilere sahip biri zaten sizinle aynı ortamda bulunuyor ve size sadece sohbeti derinleştirmek düşüyor.

  ayrıca, dil, din, ırk ve semtlere göre de arama yapabilirsiniz. ilkok.com sitesi 12 dil desteği mevcuttur. sitedeki üyelerin an itibariyle %50 si türklerden oluşmaktadır.

  en çok üyeler, america, romanya, almanya ve afrika ülkelerinden gelmekte olup dünyanın heryerinden üye bulabilirsiniz. tek yapmanız gereken üyeler bölümündeki haritaya girmek.

  tamamen ücretsiz olan bu sitede tek yapmanız gereken üyeliğinizi tamamlayıp profilinizi oluşturmak. üstelik, üye olmak istemeyenler için facebook ve google hesapları ile üye olmadan giriş yapabilmektedirler… sizde ilkok arkadaşlığa ücretsiz katılabilirisiniz. http://www.ilkok.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.