Ana sayfa Bilgi Güvenliği WhatsApp’a alternatif 5 mesaj uygulaması

WhatsApp’a alternatif 5 mesaj uygulaması

278
0
PAYLAŞ

Günümüzün popüler mesajlaşma programı Whatsapp, aktif olarak 1 milyarı aşkın kişinin akıllı telefonlarında yer alıyor. Gerek ücretsiz olması, gerekse kitleler tarafından oldukça kullanışlı bulunması sebebiyle son dönemlerin ilgi uyandıran bir uygulaması olarak göze çarpmakta! Şimdi sizler için Whatsapp’ın yanı sıra, alternatif programları derleyerek sunacağız. Burada yer alan uygulamaların tamamı, tıpkı Whatsapp gibi hizmetlerini ücretsiz olarak sunuyor ve kitlelere anlık mesajlaşma ortamları yaratmaktan geri kalmıyor. WhatsApp’a alternatif 5 mesaj uygulaması adı altında sunulan bu hizmet anlayışı, bir kademe ön plana çıkmanız ve daha kullanışlı ortam yaratmanız bakımından önde geliyor!

TicToc

TicToc, son dönemlerin en çok ilgi gören ve kitlelerle mesajlaşma olanağı yaratan programı olarak göze çarpmaktadır. Kristal niteliğinde bağlantı kalitesini sunan ve Dünya’nın neresinde olursanız olun, aktif olarak mesajlaşma olanakları yaratan bu uygulama, aynı zamanda sesli ve görüntülü konuşma bakımından yakaladığı kalite ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca resim, video ve diğer dosyaları kaydetme, karşı tarafa transfer etme gibi olanakları sunan bu uygulama, alanının en çok rağbet gören uygulaması konumunda yer alıyor. Masaüstünden web olarak bağlantı kurabilir, bu servis üzerinden rehberinizde veya TicToc uygulamasında kayıtlı olan arkadaşlarınız ile mesajlaşabilirsiniz.

Viber

200 milyon kişi tarafından tercih edilen ve ücretsiz mesajlaşma uygulaması olarak görülen Viber, Mayıs 2013 tarihi itibariyle aktif yaşantısını sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda 900 milyon dolar gibi rekor bir ücret ödenerek Rakuten firmasının altyapısına geçen Viber, dilediğiniz gibi görüntülü veya sesli konuşma özelliklerini de kullanıcılara sunabiliyor. iOS, Android, Windows Phone 8 ve Blackberry için uyumlu olan bu uygulama sayesinde kaliteli bir ortam zemini yaratmak mümkün oluyor.

KiK

KiK uygulaması, 2009 yılında ilk kez BlackBerry servisi olarak hayatımıza dahil olmuştu. Daha sonrasında BlackBerry’nin çöküşüyle beraber diğer mağazalara da dahil olan bu uygulama, 100 milyondan fazla kullanıcıya ücretsiz olarak mesajlaşma olanakları veriyor. Aynı zamanda Whatsapp gibi herhangi bir şekilde cep telefonu numarası da gerektirmiyor. Mesajlaşmanın aktif olarak sürebilmesi ve kullanışlı bir ortam yaratılabilmesi bakımından 1 numara!

WeChat

WeChat uygulaması, Çin merkezli olarak kullanıcılarına basit ara yüzü ile mesajlaşma servisi konumunda hizmetler vermektedir. Mesajlaşma, fotoğraf paylaşımı, grup sohbetleri, sesli ve görüntülü arama özellikleri, yer paylaşımı yapma, arkadaşlarını keşfetme gibi birçok yol sunmaktadır. Bu alanın kullanışlı ve devasa uygulamasını iOS, Android, Windows Phone 8 ve BlackBerry üzerinden kullanabilirsiniz.

Tango

Listemizin son sırasında Tango yer alıyor! Sosyal ağ olma yolunda ilerleyen ve aynı zamanda mesajlaşma programı olarak kullanılabilen Tango, sizlere sadece mesaj konusunda değil görüntülü arama, sesli arama gibi birçok hizmet anlayışını doğrudan ele alma olanakları vermektedir. Ayrıca Spotify destekli olarak çalışan bu uygulama, mesajlaşma hızınızı en üst kademeye kadar çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here