Facebook Messenger’a ‘Snapchat özellikleri’ eklendi

Facebook, popüler mesajlaşma uygulaması Messenger için Snapchat’tan kullanmaya alışkın olduğumuz fotoğraf efektleri ve filtreler özelliklerini getirdi.

Kullanıcıların Instagram ve Snapchat’ta yaygın olarak kullandığı fotoğraf efekt ve filtreleri son güncelleme ile artık Facebook Messenger’da da kullanılabilecek.

Messenger’e Türkçe destekli efektler, filtreler ve fotoğraf üzerine yerleştirilebilen sticker’lar eklemekle yetinmeyen Facebook, Instagram’da kullanmaya alışkın olduğumuz Boomerang özelliğine benzer bir yenilik ile karşımıza çıkıyor.

 

Geçtiğimiz aylarda görsel mesajlaşma araçları hakkında denemeler yapıldığından bahseden Mark Zuckerberg’in bu açıklamaları Snapchat ve Instagram özellikleri ile gün yüzüne çıkmış oldu.

IOS ve Android güncellemesiyle kullanıma sunulan özellikler selfie tutkunlarını da çok sevindirecek gibi görünüyor. Facebook Messenger, yeni kamera eklentisi ve yenilenen sade tasarımı ile kullanıcılarının çok sevdiği özelliklerini anlık mesajlaşma ile birleştirmiş oldu. İlk aşamada belirli bir kitle için kullanıma açılan özellikler kısa zaman içerisinde tüm Messenger kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

Mehmet İpek

Mehmet İpek

Yazar at Medya Akademi
Bilginin bu kadar çok, bilgenin bir o kadar az olduğu şu dünyada öğrenmeye aç yaşayan bir fani..Anadolu Üniversitesinden aldığı diplomasında ÇEKO mezunu ancak yeni medya merakı yüzünden bir kamu kuruluşunda Sosyal Medya Yöneticisi olarak çalışıyor..Geçmişte siyasi parti, dernek, vakıf ve kişilere basın ve sosyal medya danışmanlığı yaptı. Az yazar, az çizer, az konuşur...
Mehmet İpek
Authors

Related posts

*

Top
Önceki yazıyı okuyun:
“Süper bilgisayar” nedir?

Süper bilgisayar, yoğun paralel işlemciler, yüksek başarımlı vektör işlemcileri ve öbek bilgisayarların oluşturduğu sistem olarak isimlendirilmektedir. Bilim, deney ve hesaplama...

Twitter sonunda ‘canlıya geç’iyor…

Twitter kullanıcılarının artık tek tuş ile direk olarak canlı yayına geçebileceklerini duyurdu. Artık Twitter canlı yayını yapmak çok kolay.

Kapat