Ana sayfa Makale Twitter’da okundu bildirimini kapatma

Twitter’da okundu bildirimini kapatma

233
0
PAYLAŞ

Twitter’da okundu bildirimini kapatma oldukça kolay bir iki işlemle yapılabilmektedir. Mesajların okundu bildirimlerini kapatmak için neler yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağız.

Twitter, resmi destek sayfasında direkt mesajların okundu bildirimini nasıl açılıp, kapandığını detaylı olarak anlatmıştır. Bildiğiniz üzere normal şartlarda Direkt Mesajlar okundu bildirimleri özelliğine sahiptir. Böylece insanların mesajlarınızı ne zaman okuduğunuzu bilme şansınız olur. Aynı şekilde karşınızdaki de sizin meajları okuyup okumadığınızı bilir.

Mesajların okunup okunmadığını bildirmek konusunda tercih sizdedir. Biri size bir Direkt Mesaj gönderdiğinde, Okundu bildirimini kapatma / açma ayarı etkin durumdaysa, bu mesajı ne zaman gördüğünüzü sohbetteki bütün kullanıcılar bilir. Bu ayar varsayılan olarak etkin durumdadır ancak ayarlarınızdan istediğiniz zaman kapatabilir veya geri açabilirsiniz. Okundu bildirimi kapat / aç ayarını kapatırsanız, diğer kişilerden gelen okundu bildirimlerini göremezsiniz.

Okundu bildirimlerini iOS, Andorid ve Twitter web sitesi üzerinden 3 farklı yolla düzenleyebilir, açabilir veya kapatabilirsiniz.

iOS’ta bildirimleri açmak veya kapatmak:

 1. Ben sekmesinde dişli simgesine  dokunun
 2. Ayarlar öğesini seçin.
 3. Gizlilik ve içerik öğesine dokunun.
 4. Özelliği açmak veya kapatmak için, Gizlilik altındaki Okundu bildirimi al/gönder öğesinin yanındaki kaydırıcıyı sürükleyin.

Android’te bildirimleri açmak veya kapatmak:

 1. Üst menüde, gezinti menüsü simgesini  veya profil simgenizi göreceksiniz. Sizde hangi simge varsa ona dokunun.
 2. Ayarlar öğesini seçin.
 3. Gizlilik ve içerik öğesine dokunun.
 4. Özelliği açmak için Okundu bildirimi al/gönder öğesinin yanındaki kutuyu işaretleyin; veya kapatmak için kutunun işaretini kaldırın.

Site üzerinden bildirimleri açmak veya kapatmak:

 1. Profil simgenize, ardından Ayarlar öğesine tıklayın.
 2. Güvenlik ve gizlilik öğesine tıklayın.
 3. Özelliği kapatmak için Gizlilik altında, Okundu bildirimi al/gönder öğesinin yanındaki kutuya tıklayın; veya açmak için yine kutuya tıklayın.

Önemli Not: Twitter’da şu anda, okundu bildirimleri yalnızca iOS ve Android için Twitter uygulamalarında görüntülenebilir. Ancak Twitter web sitesi üzerinde Direkt Mesaj görüntülediğinizde okundu bildirimlerinin gönderileceğini sakın unutmayın.

Not 2: Twitter’la ilgili yaşadığınız sorunlarınızı Medya Akademi’nin “Twitter” kategorisine göz atarak çözebileceğiniz gibi, Twitter’ın resmi destek sitesinden de çözebilirsiniz. Çoğu Türkçeleştirilmiş destek sayfasına ulaşabileceğiniz adres şu şekilde: https://support.twitter.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here