Ana sayfa Sosyal Medya Facebook Dört büyük takımın taraftar sayıları

Dört büyük takımın taraftar sayıları

629
0
PAYLAŞ

Türkiye bir futbol ülkesi. “Spor” denildiği anda hemen herkesin aklıma futbol geliyor. Öyle ki ülkemizde milyonlarca kişi futbolla yatıyor, futbolla kalkıyor. Hal böyle olunca futbol takımlarının özellikle de dört büyüklerin taraftar sayıları da bir tartışma konusuna dönüşüyor.

Peki, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor‘un taraftarları ne kadar? Sayıyı net olarak söylemek elbette güç ancak elimizde bir sıralama yapmaya yetecek kadar istatistik var. Sosyal medyadaki takipçi ve beğeni sayıları,  dört büyüklerin gerçek taraftar sayılarına yakın. Bu nedenle sıralamayı 4 büyük futbol takımının resmi Facebook sayfalarının beğeni sayısına göre yapmak yanlış olmayacaktır.

Facebook’da taraftar şampiyonu: Galatasaray

Dört büyüklerin Facebook’taki performanslarına bakıldığında şampiyonun Galatasaray Spor Kulübü olduğu görülüyor.

Galatasaray’ın resmi Facebook sayfasında toplam 13.358.065 beğeni görülüyor. Ki bu sayı, en yakın rakibinden bile 3 milyon fazla. 13 milyondan fazla beğenisiyle Galatasaray, Facebook taraftar sıralamasında ilk sıranın sahibi.

Galatasaray Resmi Facebook Sayfası: www.facebook.com/Galatasaray 

Fenerbahçe Twitter’da ikinci sırada

Galatasaray’la ezeli rekabetini uzun yıllardır sürdüren Fenerbahçe, Facebook’ta ikinciliği alıyor ve kupayı kaptırıyor.

Fenerbahe Spor Klübü’nün, toplam 9.946.790 takipçisi bulunuyor. Bu sayı, Galatasaray’dan yaklaşık 3 milyon eksik.

Fenerbahçe Resmi Facebook Sayfası: www.facebook.com/Fenerbahce

Üçüncü Beşiktaş, Dördüncü Tranzonspor

Dört büyükler arasındaki taraftar mücadelesinde, Facebook sahasında üçüncü olan takım Beşiktaş. Beşiktaş resmi Facebook sayfasında toplam 5.953.598 beğeni var.

Beşiktaş Resmi Facebook Sayfası: www.facebook.com/Besiktas

Trabzonspor ise dördüncü. Trabzonspor’un resmi Facebook sayfasının beğeni sayısı 941.938.

Trabzonspor Resmi Facebook Sayfası: www.facebook.com/Trabzonspor

Taraftar sayıları Twitter’da da farklı değil

Facebook’taki beğeni sayıları ile Twitter’daki takipçi sayıları arasında da bir paralellik var. Şöyle ki dört büyüklerin resmi Twitter hesaplarının takipçi sıralaması Facebook’tan farklı değil. En fazla takipçi sırasıyla Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’da.

[junkie-toggle title=”İlginizi çekebilir: Dört Büyüklerin Twitter’daki Taraftar Sayıları” state=”open”] Dört büyüklerin Twitter performanslarını detaylı olarak incelemek isterseniz, bu konuda yapılmış araştırmaya göz atabilirsiniz. Medya Akademi editörlerinden Deniz Kara’nın yaptığı “Dört büyüklerin taraftar sayıları (Twitter)” başlıklı araştırmaya ulaşmak için tıklayın: www.medyaakademi.org/2016/11/11/dort-buyuklerin-taraftar-sayilari-twitter [/junkie-toggle]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here