İdil Tatari kimdir? (YouTuber Dosyası)

İdil Tatari kimdir? Bu makalede bu soruya yanıt verecek ve ünlü Türk YouTuberı size daha da iyi tanıtmaya çalışacağız.

Mutfağında sanat eserleri yapan ve bunu YouTube kanalıyla milyonlarca kişiye ulaştıran birsiyle tanışmaya hazır olun!

Kısaca: İdil Tatari kimdir?

İdil Tatari, YouTube kanalında yemek videoları çekip, paylaşan ünlü bir YouTuber.

Tatari, Bursa doğumlu. Ancak Bursa’da uzun süre kalmayarak ortaokul ve liseyi Koç Lisesinde okuyor. Üniversite eğitimini içinse yurt dışına çıkıyor ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama üzerine öğrenim görüyor. Mezun olduktan sonra çalışma hayatına yine ABD’de başlayan Tatari, New York ‘da bir kozmetik firmasında çalışıyor.

Tatari, ABD’de iken New York’taki restoranları gezmeyi ve buralardan dersler çıkartmayı da ihmal etmiyor. Burada edindiği bilgi birikimini bugün, YouTube kanalında milyonlarca kişiyle paylaşıyor.

Tatari, kanalının açıklamasını “Mutfağıma hoşgeldiniz. Bu kanalda sevdiğim, lezzetli ve herkesin kolaylıkla yapabileceği yemek tariflerini paylaşacağım. Haftada en az 5 video yayınlamaya çalışıyorum. Umarım abone olursunuz ve birlikte bol bol yemek yaparız!” diyerek yapıyor.

Kanalın hakkında bölümünde ise “Kanalımda pratik, kolay, lezzetli yemek ve tatlı tariflerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda mutfakta hayatınızı kurtaracak ipuçları için de videolar çekiyorum. Haftada 5 gün video yayınlıyorum. Mutfakta vakit geçirmeyi seven herkesi kanalıma bekliyorum.” deniliyor.

22 Kasım 2014’te YouTube kanalını açan İdil Tatari’nin şu anda 431.582 abonesi bulunuyor. Kanalın toplam görüntülenme sayısı ise 44.716.348.

Kendince: İdil Tatari kimdir?

İdil Tatari, resmi web sitesinde, Hakkımda başlığı altında kendisini şöyle anlatıyor:

Merhaba ben İdil, Küçüklüğümden beri yemeğe çok meraklıyım. Özellikle de yemek yemeye.

Bursa doğumluyum. Ortaokulu ve liseyi Koç Lisesinde okudum. Üniversite eğitimimi de Amerika’da, Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama üzerine aldım. Mezun olduktan sonra 2 sene New York’ta bir kozmetik firmasında çalıştım. New York’ta bol bol restoran gezme fırsatım oldu ve gittiğim restoranlardan esinlenerek yemek yapmaya merak saldım.

2009 yılında Türkiye’ye döndüm 2 sene özel bir şirkette çalıştım ve daha sonra bir TV kanalında spikerlik yaptım.

2013’te eşimle bir bebeğimiz olacağını öğrendik. Ben de hamilelik döneminde mesleğime ara verdim ve Mutfak Sanatları Akademisinde aşçılık eğitimi aldım ve aşçılığın püf noktalarını öğrendim.

Şimdi oğlum 9 aylık:) Ben evde geçirdiğim bu süre zarfında bir çok pratik tarif denedim ve keşfettim. Sanılanın aksine, hem pratik hem de çok lezzetli yemek yapmak aslında çok kolay.

Ben de, hem mutfağa yeni girenlerin hayatını kolaştırmak, az vakti olanlara pratik tarifler sunmak, hem de benim gibi mutfağı sevenlerle beğendiğim tarifleri paylaşmak için youtube’da bir kanal açmaya karar verdim.

İdil Tatari, YouTube kanalında neler yaptığına dair bir video paylaştı. “Mutfağıma Hoşgeldiniz!” başlıklı videoda Tatari, neler yaptığını ve paylaştığını şu şekilde anlatıyor:

Resmi YouTube kanalı: www.youtube.com/idiltatari

Ünlü Türk Youtuberlar Yazı Dizisi

Medya Akademi olarak YouTube ve video blog kültürünü oldukça önemsiyoruz. Bu mecralarda içerik üreten, milyonlarca kişiye ulaşan “amatör” kullanıcıları, TV profesyonellerinden çok daha önemli buluyoruz. Medya önemli bir dönüşüm yaşarken, biz kameraları ünlü Türk YouTuber’lara çeviriyoruz. Sizlere onları anlatmak, onların deneyimlerini paylaşmak istiyoruz. Umut ediyoruz ki bu yazı dizisi Türkiye’deki YouTuber’ları daha fazla kişiye ulaştırmakla kalmayacak, bu isimlerin aralarına yenilerinin de eklenmesine vesile olacaktır.

Medya Akademi’nin “Ünlü Türk YouTuber’lar Yazı Dizisi”nin tamamına “ünlü türk youtuberlar” etkiletinen erişebilirsiniz. Tüm listeye ulaşmak için adres: www.medyaakademi.org/tag/unlu-turk-youtuberlar

Deniz Kara

Deniz Kara

Editör at Medya Akademi
İstanbul Üniversitesi'nde kimya okudu. Dört yıllık öğretim hayatının hemen başında kimyasının gazeteciliğe daha uygun olduğuna karar verdi. Gazeteciliğe başladı. İyi bir okur. Tek derdi iyi de bir yazar olmak.
Deniz Kara

Latest posts by Deniz Kara (see all)

Authors

Related posts

*

Top
Önceki yazıyı okuyun:
Medya Akademi’den web tasarım hizmeti

Medya Akademi olarak internet yayıncılığı alanında ihtiyacınıza uygun, güvenli ve modern web siteleri tasarlıyoruz. Profesyonel ekibimizle haber sitesi, kurumsal site,...

Zaman yönetimi ve daha verimli olmak için Mark Zuckerberg gibi giyinin

Mark Zuckerberg, ailesinden bir servet kalmasa da çok genç yaşta zengin olmasını bilmiş az sayıdaki insandan birisi. Zaman yönetimi ve...

Kapat