Ana sayfa Haber Instagram’da alışveriş dönemi

Instagram’da alışveriş dönemi

203
0
PAYLAŞ

Instagram, bugüne kadar, alışveriş özelliğine sahip olmaMAsına rağmen yoğun şekilde ürün tanıtımı ve satışı için kullanıldı. Öyle ki bu mecra önemli bir ticaret alanına dönüştü. Bunu fırsat bilen Instagram ekibi ise artık resmen uygulama üzerinden alışveriş yapmanın önünü açtı!

Kullanıcılar, ürünlerini pazarlayıp satabilecek

Instagram ekibi, uygulamanın ticari yönünün (belki de planlamadıkları şekilde) gelişmesi karşısında duruma göre pozisyon almışa benziyor. Instagram’ın resmi blogunda “Instagram’a alışveriş geliyor” başlıklı yazıda uygulamada artık satış yapılabileceği tüm kullanıcılara duyruldu.

Uygulama sadece satış yapanları değil, müşterileri de düşünerek geliştirlmişe benziyor. Öyle ki yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların Instagram üzerinden beğendikleri bir ürüne dair daha fazla detay görmesi ve doğrudan “sepete ekle” sayfasına yönlenebilmeleri de mümkün hale gelecek.

Amaç kullancıları uygulamada tutmak

Instagram’ın yaptığı hamlenin iki büyük amacı olduğu söylenebilir. Bunlardan birincisi mecrayı bir ticaret ortamına da dönüştürüp, ilgiyi artırmak. Diğeri ise kullanıcıların satın alma işlemi için uygulamayı terk etmesinin önüne geçmek. Yani Instagram ekibi bu güncelleme ile birlikte uygulamayı daha fazla kişinin, daha fazla süre kullanmasını sağlamayı amaçlamış görünüyorlar.

Önce Amerika’da kullanılacak

Uygulama öncelikle pilot bölgelerde kullanılacak. Genellikle olduğu gibi bu sefer de bu bölge Amerika’da olacak. Ancak bu bölgedeki kullanıcıların tamamı da değil, sadece belli bir grup kullanıcı özelliği test etme şansına sahip olacak. Sonrasında ise diğer güncellemelerde olduğu gibi bu özellik daha geniş bir kullanıcı kitlesinin kullanımına sunulacak.

Kate Spade from Instagram for Business on Vimeo.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here