PAYLAŞ

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta artık görüntülü arama yapmak mümkün. Facebook tarafından satın alındıktan sonra yeni özelliklere doymayan uygulama artık sevenlerinin daha da takdirini kazanacak gibi.

WhatsApp’ta görüntülü arama

WhatsApp son güncelleme ile, uzun süredir beklenen görüntülü arama desteğine kavuşmuş oldu. Geçtiğimiz günlerde “Beta” olarak sunulan hizmetin artık tüm WhatsApp kullanıcılarının erişimine açılacağı duyuruldu. Bu özelliğin önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına açılması bekleniyor.

Görüntülü arama yapmak kolay

WhatsApp’ta görüntülü arama yapmak, uygulamanın kullanıcı dostu yapısı nedeniyle oldukça kolay. Tıpkı sesli arama yapar gibi aramak istediğiniz kullanıcının ekranını açarak buradaki ‘görüntülü arama’ butonuna tıklamanız yeterli. Tıpkı Skype ve benzeri uygulamalarda olduğu gibi bu şekilde kolaylıkla görüntülü aramaya başlayabiliyorsunuz.

WhatsApp yeniliğe doymadı

WhatsApp’ta geçtiğimiz haftalarda da önemli değişiklik haberleri yapmıştık. Uygulamanın arayüzü değişmiş ve yapılan güncellemenin ardından “Gönder” butonu başta olmak üzere, sohbet ekranında pek çok değiştirilmişti. Böylelikle uygulama hem daha kullanışlı bir hal almış, hem de daha şık bir görünüm kazanmıştı. Ayrıca WhatsApp ile fotoğraf göndermek de daha eğlenceli bir hal almış ve SnapChat ve Instagram’da olduğu gibi fotoğraf ve videoların üzerine yazılar yazmak, emoji karakterleri eklemek ve çizim yapmak mümkün olmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.