Ünlü Türk YouTuber’lara hacker şoku

Ünlü Türk YouTuber’ları hacklendi. YouTube camiasını şaşkına çeviren olaylar zinciri Cuma günü Berkcan Güven‘in Instagram hesabının hacklenip, çalınmasıyla başladı. Ardından da Burak Şahin (Burak Oyunda) ve Ömer Şanlı‘nın (Ağır Mimar) Instagram hesaplarının hacklendiği ortaya çıktı.

Ağır Mimar’dan sert tepki

Ömer Şanlı duruma Twitter hesabından şu şekilde tepki gösterdi:
Günlerdir Instagram hesabımı hacklemeye çalışan embesil, bugün başarıya ulaşmış bulunmaktadır. Giriş yapamıyorum. Her şey silinmiş.Günlerdir Instagram hesabımı hacklemeye çalışan embesil, bugün başarıya ulaşmış bulunmaktadır. Giriş yapamıyorum. Her şey silinmiş. Hayattaki bu en büyük başarını gel de birlikte kutlayalım bari. Bu kadar geri zekalı insan var ya ülkede… İnanılmaz…

YouTuber’lar hackerların hedefinde

YouTuber’lar son yıllarda artan popülerlikleri nedeniyle hackerların hedefinde yer alıyorlar. Bu nedenle tüm sosyal mecralarda hackerlar tarafından takip edilip aldatılmaya çalışıyorlar. Ancak bu son olaylar, çoğu YouTuber’ın bu konularda yeteri kadar dikkatli olmadığı izlenimi veriyor.

Sorunun çözümü “bilgi güvenliği”

Hackerlara karşı en güçlü silah bilgi güvenliği kavramının farkında olmak. Güçlü şifreler oluşturarak, bilgi güvenliğinizi koruyarak hackerların hesaplarınızı ele geçirmesini engelleyebilirsiniz. Bilgi güvenliği konusunda güncel haber ve makalelere Medya Akademi’nin “bilgi güvenliği” kategorisinden erişebilirsiniz.
Deniz Kara

Deniz Kara

Editör at Medya Akademi
İstanbul Üniversitesi'nde kimya okudu. Dört yıllık öğretim hayatının hemen başında kimyasının gazeteciliğe daha uygun olduğuna karar verdi. Gazeteciliğe başladı. İyi bir okur. Tek derdi iyi de bir yazar olmak.
Deniz Kara

Latest posts by Deniz Kara (see all)

Authors

Related posts

*

Top
Önceki yazıyı okuyun:
WhatsApp artık daha eğlenceli

Dünyanın en popüler mesajlaşma servisleri arasında ilk sıralarda yer alan WhatsApp yeni özellikleriyle artık daha eğlenceli.

#TNWEurope 2016: “Kendini/İnsanı iyi tanı, ne yapmak istediğini bul”

Bu yıl Amsterdam’da düzenlenen TNW Europe Konferansındaki konuşmacıların sunumlarının özeti buydu: İnsanı iyi tanıyın, ne yapmak istediğinizi bulun ve bedelini...

Kapat