Ana sayfa Bilgi Güvenliği Ünlü Türk YouTuber’lara hacker şoku

Ünlü Türk YouTuber’lara hacker şoku

312
0
PAYLAŞ
Ünlü Türk YouTuber’ları hacklendi. YouTube camiasını şaşkına çeviren olaylar zinciri Cuma günü Berkcan Güven‘in Instagram hesabının hacklenip, çalınmasıyla başladı. Ardından da Burak Şahin (Burak Oyunda) ve Ömer Şanlı‘nın (Ağır Mimar) Instagram hesaplarının hacklendiği ortaya çıktı.

Ağır Mimar’dan sert tepki

Ömer Şanlı duruma Twitter hesabından şu şekilde tepki gösterdi:
Günlerdir Instagram hesabımı hacklemeye çalışan embesil, bugün başarıya ulaşmış bulunmaktadır. Giriş yapamıyorum. Her şey silinmiş.Günlerdir Instagram hesabımı hacklemeye çalışan embesil, bugün başarıya ulaşmış bulunmaktadır. Giriş yapamıyorum. Her şey silinmiş. Hayattaki bu en büyük başarını gel de birlikte kutlayalım bari. Bu kadar geri zekalı insan var ya ülkede… İnanılmaz…

YouTuber’lar hackerların hedefinde

YouTuber’lar son yıllarda artan popülerlikleri nedeniyle hackerların hedefinde yer alıyorlar. Bu nedenle tüm sosyal mecralarda hackerlar tarafından takip edilip aldatılmaya çalışıyorlar. Ancak bu son olaylar, çoğu YouTuber’ın bu konularda yeteri kadar dikkatli olmadığı izlenimi veriyor.

Sorunun çözümü “bilgi güvenliği”

Hackerlara karşı en güçlü silah bilgi güvenliği kavramının farkında olmak. Güçlü şifreler oluşturarak, bilgi güvenliğinizi koruyarak hackerların hesaplarınızı ele geçirmesini engelleyebilirsiniz. Bilgi güvenliği konusunda güncel haber ve makalelere Medya Akademi’nin “bilgi güvenliği” kategorisinden erişebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here