Staj bulmanın kolay yolu: Stajim.net

Uzmanlar, staj yapmanın iyi bir kariyer başlangıcı için olmazsa olmaz olduğunu söylüyor. Peki, staj yapmak için neler gerekiyor? Stajer arayan firmalar hangileri? Başvurular nasıl yapılıyor? Stajim.net tüm bu sorulara yanıt veriyor.

Stajer ve şirketlerin buluşma noktası

Stajim.net, staj yapmak isteyen meslek lisesi ve üniversite öğrencileri ile stajyer arayan şirketleri buluşturuyor. Platformun kurucuları “Stajyer arayan firmalar için kalifiye ve uygun pozisyonlara uygun stajyer adayını bulmak zor iken; öğrenciler için de staj programlarını araştırmak ve kendinize uygun staj programını bulmak kimi zaman çok karmaşık olabilir” diyor. Stajim.net ile  stajyer arayan firmaları ve staj arayan öğrencileri bu karmaşadan kurtarmayı amaçladıklarını belirtiyorlar.

Stajim-small“Türkiye’nin en iyi staj sitesi”

Stajim.net, stajyer bulma ve staj arama alanında Türkiye’nin en güvenilen ve en çok tercih edilen ve staj denilince akla ilk gelen adresi olma vizyonuyla yayın yapıyor.

Bu çerçevede tasarım, işleyiş ve kalitesiyle vizyonunu sağlamlaştırdığını söylemek mümkün.

İnovatif bir kariyer sitesi

Stajim.net iyi bir inovasyon örneği olarak karşımıza çıkıyor. Kariyer sitelerinin pek de önemsemediği staj konusuna odaklanıyor ve nüfusunun büyük bölümü genç olan Türkiye’de önemli bir ihtiyacı karşılaşamaya çalışıyor. Bu çerçevede sürecin iyi yönetilmesi durumunda Stajim.net’in çok daha iyi yerlere gelmesini şaşırtıcı olmayacak.

Giray Batıtürk

Genel Koordinatör at Tasarım Akademi
1990’da mimar bir baba, malimüşavir bir annenin tek çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Plato Meslek Yüksekokulu’nda, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun olan Giray Batırük öğrenimine Arel Üniversitesi'nde devam etmekte.

Latest posts by Giray Batıtürk (see all)

Related posts

One Comment;

  1. Pingback: İyi İş - Başarılı Proje: Stajim.net | Medya Akademi

*

Top
Önceki yazıyı okuyun:
Instagram’da kurallar değişti!

Dünyanın en hızlı büyüyen fotoğraf paylaşım ağı Instagram, kullanıcıların uyması gereken "topluluk kuralları"nı değiştirdi. Instagram'da dikkat etmeniz gereken yeni kuralları...

Sertifika Programı İçin Son 10 Kontenjan

Türkiye'nin en büyük gazetecilik örgütü Gazeteciler Konfederasyonu ile Medya Akademi'nin ortak düzenlediği "İnternet Gazeteciliği ve Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı"nda...

Kapat